Відбувся молебень в Митрополичій Базиліці РКЦ у Львові

У рамках Тижня молитов за єдність християн, який в цьому році проходить під гаслом: ««Твоя правиця прославилась силою» (Вих. 15,6), увечері 25 січня на запрошення Архієпископа Мечислава Мокшицького до Митрополичої Базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові прибули духовенство і вірні РКЦ, УГКЦ, УПЦ, УПЦ КП, УАПЦ, Вірменської Апостольської Церкви і Християнської Євангельської Церкви «Гетсиманиія».

Зустріч розпочалась з Молебню в східного обряді, на завершення якого слово до присутніх у храмі промовив Архієпископ Димитрій Рудюк, Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП.

Святу Месу очолив Архієпископ Мечислав Мокшицький, з яким співслужили Єпископ-помічник Едуард Кава, Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії о. інфулат Юзеф Павлічек, ректор Львівської ВДС о. прелат Пьотр Бжескі, о. прелат Андрій Легович і настоятель греко-католицької архікатедри св. Юра о. мітрат Роман Кравчик.

У своїй проповіді Архієпископ Мечислав Мокшицький зазначив, що присутнє в катедрі духовенство і вірні єднаються у молитві з усім християнським світом.

«Наше місто особливе – мовив далі митрополит. – Живемо поряд, ходимо тими самими вулицями, робимо знак хреста перед святинями різних християнських конфесій. Зустрічаємося протягом року під час спільних молитв за Батьківщину і місто. Вітаємося на вулицях і обмінюємося святковими поздоровленнями. Подаємо руку на знак привітання і передаємо поцілунок миру. Ці жести означають, що ми здатні до взаємної поваги, яка випливає з усвідомлення того, що посеред нас є Христос – наша Дорога, Істина і Життя. Чого ж нам не вистачає, щоб настала повна єдність?» – запитував Архієпископ Мокшицький.

Митрополит сказав, що в цьому році Тиждень молитв за єдність християн проходить під гаслом, яке взято з Книги Вихід: «Твоя правиця, Господи, прославилась в силі!» «І саме ці слова дають відповідь на моє питання – пояснив Архієпископ Мокшицький. – Нам все ще не вистачає сили, щоб у єдності об’явилася Господня правиця” – зазначив.

«Я щасливий і сповнений радості з того, що вже черговий раз ми зустрічаємося в цій катедрі, щоб відчути єдність в молитві. Усім вам дякую за дар присутності і прошу Всемогутнього Бога і Матір Божого Сина, яку почитаємо в цьому храмі як Прекрасну Зірку міста Львова, щоб ми колись зустрілися в одній спільноті святих в небі. Амінь» – сказав на завершення Архієпископ Мечислав Мокшицький.

Після завершення св. Меси духовенство і вірні різних конфесій єдиними вустами помолилися за єдність всіх християн та за припинення війни на сході України.

Могутньо звучало під склепінням латинської катедри: «Боже великий, єдиний!»

Перед виступом хорової групи Християнської Євангельської Церкви «Гетсиманиія» слово мав пастор Валерій Марченко.

На екуменічному молебні в Митрополичій Базиліці був присутній начальник відділу релігій та національностей Львівської обласної державної адміністрації Тарас Гринчишин.

Автор : Костянтин Чавага

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh