Техно

Експерти розповіли, як поводити себе в пошуковій системі та чому російські слова впливають на маркетингові дослідження

Після початку військової агресії росії у 2014 році економічна ситуація в Україні змінилася – багато підприємств, якщо не більшість переорієнтувалися на західно-європейські ринки.

Що таке SEO та як користувачі через пошук впливають на рекламні компанії

Про вплив пошукових слів на маркетологічні дослідження в Україні розповів головний редактор порталу Голос українською Артем Геращенко.

Пошукова оптимізація сайту або ж SEO (англ. search engine optimization) — процес коригування текстового наповнення (контенту), структури сайту, контроль зовнішніх чинників для відповідності вимогам алгоритму пошукових систем, з метою підняття позиції сайту в результатах пошуку в цих системах за певними запитами користувачів. Чим вище позиція сайту в результатах пошуку, тим більша ймовірність, що відвідувач перейде на нього з пошукових систем, оскільки люди зазвичай йдуть за першими посиланнями.

Користувачі самостійно формують ринок інтернет-реклами через пошук. Пошукова система Google для вебмастерів (власників інтернет-порталів) та маркетологів пропонує простий інструмент для пошуку найбільш популярних пошукових слів та виразів – Google Adwords.

За допомогою інструменту маркетологи визначають, яка фраза користується попитом. Ви також  можете дізнатися про вік користувачів, регіональність, час, в який найбільше здійснюється пошук.

Як це впливає на ринок і чому тобі, шановний читачу та читачко важливо це знати, чому ти бачиш більше російської реклами – далі у публікації.

 

Ринок реклами до 2014 року

До 2014 року в сфері інтернет-реклами панували інтернет-ресурси зі сходу – росії, Казахстану, білорусії. В Україні ринок був обмеженим через відсутність конкуренції та малу кількість середнього та малого бізнесу.

2014 рік змінив все.

Економічні реформи у 2014-2016 роках переорієнтували великий бізнес на західні ринки. В Україні почалося зароджуватися малий та середній бізнес клас. І, що саме основне для клієнта – конкуренція.

З 2015 року в сфері SEO відбулися суттєві зміни – з ринку пішли російські інтернет-портали.

Як твій пошук у пошуковій системі впливає на мову реклами та сайту

Для прикладу, фраза «купить ноутбук» та «купити ноутбук» суттєво відрізняється для маркетолога. Ось результати допомоги у видачі пошукової – залежно від регіону та мови, якою ми користуємось :

Ще один приклад щодо мови, яка була встановлена користувачами під час перегляду двох україномовних ресурсів (адреси приховані):

  1. За останні 30 днів 60% користувачів користувалися мовою ru-ru . uk-ua лише 17%. При тому, що 92% заходів було з території України.
  2. За останні 30 днів інший україномовний ресурс переглянуло 33,3% користувачів з мовою uk-ua, та ru-ru 31.8%. При тому, що 76% користувачів були з України.

Звичайно, в даній статистиці не враховано користувачів, які на поточний момент переглядали сайт і не факт, що їхня мова спілкування – російська. Але переважна більшість користувачів україномовних порталів користуються в інтернеті російською.

 

Як твій пошук в інтернеті впливає на розповсюдження російської мови

Тобі не потрібно багато – всього лиш при пошуку товару, послуги та іншої інформації користуватися не російською. За певний період (від 2 до 6 місяців) маркетологи побачать це у своїх звітах та будуть формувати зовсім інший ринок реклами. Даний факт змусить перепрофілювати основні мови сайтів та мову самої реклами, ключових слів для SEO.

Тому кожен з нас може зупинити експансію росіян далі у світ, лише користуючись українською не тільки у побуті, але в мережі інтернет.

Слава Україні!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України