Економіка

Експерти повідомили про проблеми демографічної ями в Україні

На початок 2022 року (перед вторгненням Росії) населення України з урахуванням анексованого Криму і тимчасово окупованих регіонів Донецької та Луганської областей становило 42 мільйони.

Заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун виданню “Вечірній Київ” повідомив, що вже на початок 2024 року ця кількість скоротилася до приблизно 35 мільйонів.

За його словами, демографи прогнозують, що на початок 2037 року населення України становитиме приблизно 30,5 мільйонів. При цьому “якщо буде “плюс” або “мінус” мільйон – це вже буде більш-менш нормальний прогноз”.

“Ми розробили гіпотези про народжуваність, смертність і міграційні потоки. Ми оцінили населення на початок 2022 року, тобто на початок наступного року – на п’ять мільйонів менше – це ті, хто виїхав, а також підвищення рівня смертності. Але, якщо він не збудеться і ситуація буде значно кращою, то ми будемо раді тому, що ми помилилися”, – зазначив Гладун.

Він додав, що міжнародні організації також роблять прогнози – зокрема, у МВФ очікують, що 2028 року населення України становитиме 36,1 мільйона, тоді як Інститут демографії називає цифру в 33,1 мільйона.

“У нас менше, тому що це наш прогноз міграції. Вони заклали, що більшість людей повернеться, а ми закладаємо, що далеко-далеко не всі повернуться. На найближчі кілька років у нашого інституту і МВФ – різниця близько мільйона – у сучасних умовах збіг непоганий”, – підкреслив демограф.

Нагадаємо, Інститут демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи заявляє, що протягом наступних 10 років населення України може сягнути приблизно 30 мільйонів осіб.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України