Авторські статті

Експерти із США опублікували карти трьох варіантів вторгнення РФ в Україну

   У випадку, якщо Росія піде на більш масштабне, ніж зараз, військове вторгнення в Україну, у неї можуть бути три варіанти дій. Разом з тим, ймовірно, що Москва не піде ні на один з названих варіантів.

Про це йдеться у звіті американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, який є в розпорядженні “Апострофа”. Також експерти із США опублікували карти можливих операцій РФ.

Так, згідно з першим з варіантів, Росія може спробувати пробити сухопутний коридор до Криму. “У такому випадку, – підкреслюють в Stratfor, – ми припускаємо, що розробники плану наступу зроблять фронт достатньо широким для того, щоб забезпечити Крим водопостачанням з Дніпра. Виходить, що рубіж оборони буде проходити по річці. Це дозволить встановити сухопутний міст з півостровом, а також виключити подальшу ізоляцію Криму “.

За підрахунками аналітиків компанії, Росії доведеться просунутися вглиб України на 400 км і взяти під контроль територію площею 46,620 кв. км. При цьому потрібно буде ще побудувати нові оборонні рубежі загальною протяжністю в 450 км, а також взяти під контроль 2 млн місцевих жителів. “Для виконання такого завдання в існуючих умовах Росії буде потрібно від 24 до 36 тисяч військовослужбовців і від 6 до 14 днів. Щоб утримувати оборону над захопленими територіями, враховуючи можливість допомоги Києву з боку НАТО, РФ доведеться вислати туди від 40 до 55 тисяч військовослужбовців “, – йдеться в документі.

Другий варіант агресії Росії – спроба відрізати Україну від Чорного моря. “Це дозволить РФ не тільки пробити коридор до Криму, а й встановити сполучення з Придністров’ям.” Україна опиниться відрізаною від Чорного моря, а Росія захистить свої інтереси в регіоні на роки вперед. Що стосується цифр, то Москві фактично доведеться подвоїти всі показники, необхідні для “сухопутного моста” до Криму: від 40 до 60 тисяч військовослужбовців для просування вглиб України на 645 км і захоплення території площею в 103,600 кв. км. Це займе від 23 до 28 днів. Для оборони території буде потрібно від 80 до 112 тис. Військових. А для контролю над місцевим населенням чисельністю 6 млн осіб – від 13,2 до 120 тисяч солдатів. При цьому не варто забувати і про складнощі в перетині великої річки (Дніпра. – Ред.) “, – йдеться в документі Stratfor.

Третій сценарій можливої ??атаки – захоплення лівобережній частині України до Дніпра, зазначають американські розвідники. При цьому річка може бути використана як оборонний рубіж. “Дніпро – дуже широка річка в більшості місць. Уздовж її русла небагато місць для переправи, а значить, ці точки можна контролювати. Це найбільш розумний варіант для Росії, якщо вона хоче піти в наступ і підготувати хороший оборонний рубіж”, – наголошується в документі .

Згідно висновку американських аналітиків, щоб здійснити таку операцію, потрібно дуже багато сил і коштів. “РФ доведеться захопити територію площею в 222,740 кв км. Для цього потрібно просунутися вглиб України на 402 км, що потребують участі від 91 до 135 тисяч військовослужбовців. Оскільки річка – хороший оборонний рубіж, для захисту захопленої території буде потрібно приблизно така ж сила, як і для нападу. Разом з тим, для встановлення контролю над 13 мільйонами місцевого населення доведеться задіяти від 28 до 260 тисяч чоловік. З урахуванням того, що в сухопутних військах РФ служить близько 280 тис. військових, подібна операція зажадає залучення значної частини російської армії , а в разі запеклого опору місцевого населення – навіть залучення всього складу сухопутних військ може не вистачити. Одним з позитивних моментів операції є час її проведення: на це потрібно всього 11-14 днів. З іншого боку, така операція зажадає масштабної мобілізації, що неможливо буде не помітити, і про що завчасно дізнаються Європа і США “, – йдеться в документі.

У той же час в Stratfor відзначають, що жоден з варіантів не є виграшним для Росії, тому ні на один з них вона може і не піти.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.