Експерти із США опублікували карти трьох варіантів вторгнення РФ в Україну

   У випадку, якщо Росія піде на більш масштабне, ніж зараз, військове вторгнення в Україну, у неї можуть бути три варіанти дій. Разом з тим, ймовірно, що Москва не піде ні на один з названих варіантів.

Про це йдеться у звіті американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, який є в розпорядженні “Апострофа”. Також експерти із США опублікували карти можливих операцій РФ.

Так, згідно з першим з варіантів, Росія може спробувати пробити сухопутний коридор до Криму. “У такому випадку, – підкреслюють в Stratfor, – ми припускаємо, що розробники плану наступу зроблять фронт достатньо широким для того, щоб забезпечити Крим водопостачанням з Дніпра. Виходить, що рубіж оборони буде проходити по річці. Це дозволить встановити сухопутний міст з півостровом, а також виключити подальшу ізоляцію Криму “.

За підрахунками аналітиків компанії, Росії доведеться просунутися вглиб України на 400 км і взяти під контроль територію площею 46,620 кв. км. При цьому потрібно буде ще побудувати нові оборонні рубежі загальною протяжністю в 450 км, а також взяти під контроль 2 млн місцевих жителів. “Для виконання такого завдання в існуючих умовах Росії буде потрібно від 24 до 36 тисяч військовослужбовців і від 6 до 14 днів. Щоб утримувати оборону над захопленими територіями, враховуючи можливість допомоги Києву з боку НАТО, РФ доведеться вислати туди від 40 до 55 тисяч військовослужбовців “, – йдеться в документі.

Другий варіант агресії Росії – спроба відрізати Україну від Чорного моря. “Це дозволить РФ не тільки пробити коридор до Криму, а й встановити сполучення з Придністров’ям.” Україна опиниться відрізаною від Чорного моря, а Росія захистить свої інтереси в регіоні на роки вперед. Що стосується цифр, то Москві фактично доведеться подвоїти всі показники, необхідні для “сухопутного моста” до Криму: від 40 до 60 тисяч військовослужбовців для просування вглиб України на 645 км і захоплення території площею в 103,600 кв. км. Це займе від 23 до 28 днів. Для оборони території буде потрібно від 80 до 112 тис. Військових. А для контролю над місцевим населенням чисельністю 6 млн осіб – від 13,2 до 120 тисяч солдатів. При цьому не варто забувати і про складнощі в перетині великої річки (Дніпра. – Ред.) “, – йдеться в документі Stratfor.

Третій сценарій можливої ??атаки – захоплення лівобережній частині України до Дніпра, зазначають американські розвідники. При цьому річка може бути використана як оборонний рубіж. “Дніпро – дуже широка річка в більшості місць. Уздовж її русла небагато місць для переправи, а значить, ці точки можна контролювати. Це найбільш розумний варіант для Росії, якщо вона хоче піти в наступ і підготувати хороший оборонний рубіж”, – наголошується в документі .

Згідно висновку американських аналітиків, щоб здійснити таку операцію, потрібно дуже багато сил і коштів. “РФ доведеться захопити територію площею в 222,740 кв км. Для цього потрібно просунутися вглиб України на 402 км, що потребують участі від 91 до 135 тисяч військовослужбовців. Оскільки річка – хороший оборонний рубіж, для захисту захопленої території буде потрібно приблизно така ж сила, як і для нападу. Разом з тим, для встановлення контролю над 13 мільйонами місцевого населення доведеться задіяти від 28 до 260 тисяч чоловік. З урахуванням того, що в сухопутних військах РФ служить близько 280 тис. військових, подібна операція зажадає залучення значної частини російської армії , а в разі запеклого опору місцевого населення – навіть залучення всього складу сухопутних військ може не вистачити. Одним з позитивних моментів операції є час її проведення: на це потрібно всього 11-14 днів. З іншого боку, така операція зажадає масштабної мобілізації, що неможливо буде не помітити, і про що завчасно дізнаються Європа і США “, – йдеться в документі.

У той же час в Stratfor відзначають, що жоден з варіантів не є виграшним для Росії, тому ні на один з них вона може і не піти.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh