Нині у світі налічується близько 2500 мільярдерів. Європейська податкова обсерваторія, яку очолює економіст Габріель Цукман, пропонує встановити глобальний мінімальний податок для мільярдерів на рівні не менше двох відсотків.
Згідно з поточною доповіддю «Глобальне ухилення від сплати податків», надбагаті у багатьох промислово розвинених країнах роблять менший внесок у державне фінансування, ніж інші групи населення.
Експерти критикують, що мільярдери часто вдаються до податкових відхилень. Їхні ефективні податкові ставки варіюються від нуля до 0,5 відсотка їх активів, оскільки вони часто вдаються до послуг підставних компаній, щоб уникнути сплати прибуткового податку. Мінімальна ставка податку у два відсотки на глобальні активи мільярдерів, які нині становлять близько 13 трильйонів доларів, може дати 250 мільярдів доларів на рік.
Паррінелло визнав, що мінімальний двовідсотковий податок звучить утопічно, але ідея змусити швейцарські банки обмінюватися податковою інформацією з податковими органами десять років тому також була утопічною. Нині це центральний захід у боротьбі з ухиленням від сплати податків.
За словами нещодавно відповідального керівника відділу Міністерства фінансів Ґюнтера Майра, для Австрії додаткові податкові надходження можуть становити «за консервативною оцінкою» у 100 мільйонів євро на рік.