Новини

Експерти: у медичній реформ дуже багато проблем

Етап медичної реформи, який передбачає вибір сімейного лікаря, може поставити під загрозу персональні дані громадян. Як інформує Новинний Портал з посиланням на Апостроф, про це розповів Руслан Добровольський, член правління Асоціації сімейних лікарів України.

За його словами, пацієнт буде зобов’язаний представити всі персональні дані, коли буде укладати договір з сімейним лікарем. «Яка гарантія, що вашими персональними даними потім ніхто не скористається? Більше того, ця декларація в правовому полі – ніщо. Це не юридичний документ. Вона не визначає жодних зобов’язань лікаря або медустанови перед пацієнтом. Ви просто віддаєте всі свої персональні дані лікаря», – зазначив Добровольський. А вісь Олег Мусій, колишній глава Мінохоронздоров’я вважає, що проблеми полягають і в розподілі коштів.

«Національна служба здоров’я повинна буде розподіляти кошти вже з липня цього року, але лише недавно вона отримала свого керівника. Крім керівника, там немає нічого і нікого, починаючи від матеріально-технічної бази в Києві та регіонах і закінчуючи персоналом. За 3 місяці створити службу, яка буде розпоряджатися коштами по всій Україні, не вдавалося взагалі нікому за всю історію України», – додав колишній глава Мінохоронздоров’я.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України