Ситуації, коли із-за морального спустошення або втоми люди не можуть повноцінно справлятися з повсякденними проблемами, сьогодні не є рідкістю. У зв’язку з цим психологи виділили ряд рекомендацій, які допоможуть людині подолати цей синдром.
По-перше, експерти радять змінити ставлення до праці, вірніше до оцінки своїх результатів. Нерідко люди дивляться на свою діяльність через призму вагомих досягнення. Не досягаючи певної мети, людина вважає себе невдахою, адже він доклав до цієї діяльності серйозні зусилля і кошти. Фахівці пропонують більше відзначати досягнення незначних результатів, а вони в свою чергу призведуть до великих перемог.
По-друге, експерти пропонують звернути увагу на тягар своєї відповідальності і захоплення своїм заняттям. «Найкраща робота – це добре оплачуване хобі», – слова, які приписують Генрі Форду, абсолютно точно описують зміст цієї рекомендації. Потрібно ставитися до трудової діяльності, як до захоплення, а не сукупності відповідальності та обов’язку. А якщо це зробити не вдається, то завжди можна знайте хобі поза робочого часу.
Також психологи рекомендують час від часу «воз’єднуватися з природою». Звуки шумливого листя на деревах, спів пташок і дзюрчання річки відмінно підходять для максимального розслаблення. При цьому в день достатня 15-хвилинної прогулянки.
Ще одна порада пов’язана з правильним є харчуванням. Експерти стверджують, що психологічну втому в тій чи іншій мірі провокує шкідлива їжа. Рекомендується знизити рівень споживання цукру і солів, жирів і вуглеводів. Як не можна то краще переходити на натуральні фрукти та овочі.
Правильний режим сну також є одним з ключових факторів, що впливає на психологічне здоров’я. Спати, кажуть експерти, потрібно під час і в достатній мірі. На закінчення варто зазначити, що психологи абсолютно не рекомендують знімати втому алкоголем. Навпаки – спиртне лише посилить моральний стан.