Здоров'я

Експерти розповіли, чому сідниці стають плоскими

Якщо у вас немає генетичних особливостей, тоді у вас може бути одна з шести причин, які роблять вашу попу непривабливої форми

Культ ідеальних сідниць з’явився близько шести років тому, спасибі Кім Кардашьян. З тих пір дівчата по всьому світу роблять все можливе, щоб сідниці були не тільки об’ємними, але і пружними. Однак не всім це вдається. Наприклад, більшість жінок страждають від того, що їх попи абсолютно плоскі. Експерти розповіли , в чому проблема і як її можна вирішити.

Юлія Лекомцева

Сідничні м’язи є одними з основних м язів людського тіла. Вони беруть участь у формуванні його контуру, створюючи округлі, спокусливі контури позаду, і справляють важливий вплив на поставу, допомагаючи утримувати тіло людини у вертикальному положенні. Також ці м’язи забезпечують легкість і граціозність рухів.

В ідеалі сідниці повинні мати певний, пружний об’єм з максимальною проекцією в середній частині сідниць або в їх верхніх двох третинах. Перехід від сідниць до стегна в нижній третині в ідеалі м’який і плавний, а сіднична складка відсутня, або не повинна бути довгою і доходити тільки до центру стегна. Ця складка може бути сигналом певної ступеня опущення (птозу) області сідниць. В цьому разі вона стає дуже помітною і довгою.

Іноді вже з дитинства сідниці не виражені за обсягом, в цьому випадку мова йде про генетичні особливості, які при великих зусиллях можна змінити.

Причини плоских сідниць

Основною причиною плоских сідниць крім генетичних особливостей є неправильна постава. Зокрема, поширена зараз статура «втомленої людини».

1. Плечі опущені, голова нахилена вперед, виражений кіфоз у грудному відділі, при цьому таз іде вперед і випинається живіт.

В даній ситуації, навіть якщо округлі сідниці і мають красиву форму, вони йдуть вперед і здаються плоскими. Тому необхідно:

  • стежити за поставою (насамперед самоконтроль);
  • знімати напруження, яке відображається в спотворенні постави: в цілях профілактики рекомендуються розслаблюючі процедури для тіла, нормалізація режиму дня, повноцінний сон.

2. Ще одна причина плоских сідниць — недостатнє фізичне навантаження і малорухливий спосіб життя. М’язи тіла втрачають тонус, погіршується трофіка, шкіра втрачає пружність і еластичність.

Цікаво, що можливий і зворотний ефект: коли спостерігається надмірне фізичне навантаження, але при цьому сідничні м’яка м’язи не сильно навантажені або відбувається різка втрата ваги, так що м’яка м’язи не встигають відновитися. В результаті сідниці вялі і плоскі. Так що необхідна помірна і регулярне фізичне навантаження.

Наприклад, щодня виконуйте комплекс для ідеальних сідниць на 5 хвилин.

Серед інших причин утворення плоских сідниць можна виділити загальне біостаріння, гормональний дисбаланс, різкі скачки ваги, незбалансоване харчування, хронічне стомлення.

 

3. Окрема причина в’ялих сідниць — зміна гормонального фону після пологів, яке призводить до насичення підшкірно-жирової клітковини гормонами, в результаті чого спостерігається збільшення її обсягу (зона живота, стегон і сідниць). Крім того, після пологів фізичні навантаження працюють не так ефективно, як до вагітності і пологів, тому в програму корекції фігури необхідно включати процедури для тіла, спрямовані на зміну щільності і зменшення підшкірно-жирової клітковини.

4. Також однією з причин може бути постійне носіння взуття на високих підборах (вище 4 см), в силу чого зменшуються обсяг і навантаження на сідничні м’яка зв’язку і тим самим погіршується форма сідниць. При ходьбі на високих підборах основне навантаження йде на стопу, гомілку, колінний суглоб, а група м язів на задній поверхні стегна і гомілки працює недостатньо.

5. «Віковий птоз сідниць теж ніхто не скасовував, — зазначає Юлія Лекомцева. — З плином часу зв’язки втрачають свою густину і здатність утримувати тканини в більш горизонтальному положенні, а також відбувається природна вікова атрофія скелетної мускулатури, особливо якщо немає регулярних фізичних навантажень. Цей стан отримав назву саркопення. Процес деградації починається вже після 30 років: у рік людина втрачає 0,5 — 1% м’язової маси, а після 65 атрофія прискорюється».

Щоб стежити за станом м’язової маси, рекомендую періодично проводити бііомпедасний аналіз. Біоімпедансометрія — це аналіз кількості жиру і рідини в організмі, м’язової і кісткової маси і метаболізму.

6. Ще однією значущою причиною втрати обсягу сідниць є соматичні захворювання. Це і ендокринна патологія, серцево-судинні захворювання, захворювання органів травлення, коли погано відбувається засвоєння білка. А м’язам, як ми знаємо, потрібний будівельний матеріал (амінокислоти), і тому навіть при фізичних навантаженнях можна не отримати очікуваного результату, якщо організм недоотримує білок.

Методи корекції

Якщо спосіб життя передбачає носіння взуття на високих підборах, рекомендується чергувати таке взуття з моделями на низькому ходу.

Необхідно включити в розклад регулярний фітнес (або фізичну активність). До речі, на форму сідничних м язів більшою мірою впливають велика і середня сідничні м’яка зв’язку. Тому для гарної форми необхідно забезпечити помірну регулярне фізичне навантаження саме на ці м’яка зв’язку. При цьому не обов’язково обмежуватися виключно фітнесом, важливо підвищити загальну фізичну навантаження, тобто рекомендовано більше рухатися і проходити в день 10 000 кроків.

Щоб наростити м’яка м’язи, необхідно працювати в тренажерному залі, виконуючи комплекси вправ з додатковою вагою (кількість повторень невелика, а вага по ходу програми збільшується).

Також необхідно контролювати поставу (аж до звернення до фахівця для корекції і терапії). Тут же рекомендовані вправи і процедури для зміцнення м язів спини: плавання, масаж (включаючи спину і зону сідниць), що зміцнюють і моделюючі програми для тіла з обгортаннями і масками для тіла (наприклад, на основі кремнію).

Варто звернути увагу на нормалізацію циркадних ритмів: привести в норму режим активності і відпочинку, нормалізувати сон. Необхідно спати 7-9 годин, засипати «сьогодні» і прокидатися «завтра». Таким чином вироблення гормонів буде відбуватися коректно.

Відмітна особливість харчування в даному випадку — збалансований раціон з високим вмістом білка, а також наявністю повільних вуглеводів. Молочні продукти рекомендується перенести на першу половину дня, так як вони затримують рідину і сприяють виробленню інсуліну.

Важливо дотримувати питний режим: необхідно вживати звичайну негазовану воду з розрахунку 30 мл на 1 кг ваги.

З швидких варіантів формування гарних сідниць можна рекомендувати боді з ефектом push up для сідниць.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України