Масштабні опитування допоміг дослідникам зрозуміти, який тип людей швидше знайде роботу і отримає підвищення. Аналіз дав зрозуміти, кого воліють роботодавці – доброго чи розумного.
Згідно CareerBuilder, 71% PR-менеджерів повідомили, що емоційний інтелект важливіший, ніж IQ, при працевлаштуванні працівників. Більш того, 59 % менеджерів заявили, що не будуть наймати злої людини, навіть якщо у них високий IQ.
В кінці 20 століття дослідники Пітер Саловей і Джек Майєр визначили її як здатність контролювати власними почуттями, емоціями інших людей, а також уміння застосовувати отримані знання для оптимізації міжособистісних відносин». Вчених доповнив науковий письменник Даніель Големан. Він стверджував, що емоційний інтелект складається з чотирьох характеристик: самосвідомості, самоврядування, громадського визнання, а також навичок спілкування.
Для того щоб розвинути свій емоційний інтелект, потрібно усвідомлювати свої емоції, навчитися контролювати ними, що допоможе вам налагодити гармонію з оточенням. Також світові лідери радять навчитися допомагати оточуючим розуміти нас і частіше висловлювати подяку.