Новини

Експерт у пух і прах розбив міф про те, що «російський народ приніс іншим народам СРСР індустріалізацію та культуру»

Існує дуже поширений міф про те, що Радянський Союз приніс народам, в тому числі українського народу, індустріалізацію і культуру, побудував заводи, порти, театри, бібліотеки. Частково це правда, адже у міфі не може бути абсолютною вигадкою. Російська імперія царських часів, як і сучасна їй Австро-Угорська імперія, були загалом досить відсталими в промисловому відношенні, і в аграрних технологіях теж. Прискорена модернізація України у частині індустріального розвитку почалася саме в радянський час. Як передає Новинний Портал, про це у своєму блозі пише політичний експерт Валерій Пекар.

Він зазначає, що за оболонкою цього міфу ховається інший – міф про те, що «російський народ приніс іншим народам СРСР індустріалізацію і культуру», що є повною брехнею, тому що, по-перше, коли більшовики здійснювали індустріалізацію, то в перших рядах йшли українські більшовики, «куплені» ідеєю про братерство вільних народів у федеративній державі диктатури пролетаріату. Українські більшовики разом з російськими більшовиками провели індустріалізацію. Це трохи не ті ж саме, що «російський народ приніс». По-друге, Україна була однією з найбільш промислово розвинених частин імперії. Сюди йшли англійські, бельгійські та всякі інші інвестиції. Тут будувалися заводи. Українські олігархи засідали в Думі. Отже, міф, який може бути істинним щодо Казахстану або Тюмені, в будь-якому випадку не є істинним щодо України чи Азербайджану. По-третє, треба пам ” ятати, за чий рахунок відбулася індустріалізація. Голодомор був не тільки національним геноцидом, але і класовим. По-четверте, якщо брати подавстрийскую Україну, то там був один із важливих промислових центрів Центральної Європи.

Валерій Пекар зазначає, найголовніше – згаданий імперський міф завжди додає до індустріалізації культурну революцію. Мовляв, ми вас индустриализировали і принесли вам сучасну культуру. Щодо України цей міф не варто навіть коментувати.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України