Експерт у пух і прах розбив міф про те, що «російський народ приніс іншим народам СРСР індустріалізацію та культуру»

Існує дуже поширений міф про те, що Радянський Союз приніс народам, в тому числі українського народу, індустріалізацію і культуру, побудував заводи, порти, театри, бібліотеки. Частково це правда, адже у міфі не може бути абсолютною вигадкою. Російська імперія царських часів, як і сучасна їй Австро-Угорська імперія, були загалом досить відсталими в промисловому відношенні, і в аграрних технологіях теж. Прискорена модернізація України у частині індустріального розвитку почалася саме в радянський час. Як передає Новинний Портал, про це у своєму блозі пише політичний експерт Валерій Пекар.

Він зазначає, що за оболонкою цього міфу ховається інший – міф про те, що «російський народ приніс іншим народам СРСР індустріалізацію і культуру», що є повною брехнею, тому що, по-перше, коли більшовики здійснювали індустріалізацію, то в перших рядах йшли українські більшовики, «куплені» ідеєю про братерство вільних народів у федеративній державі диктатури пролетаріату. Українські більшовики разом з російськими більшовиками провели індустріалізацію. Це трохи не ті ж саме, що «російський народ приніс». По-друге, Україна була однією з найбільш промислово розвинених частин імперії. Сюди йшли англійські, бельгійські та всякі інші інвестиції. Тут будувалися заводи. Українські олігархи засідали в Думі. Отже, міф, який може бути істинним щодо Казахстану або Тюмені, в будь-якому випадку не є істинним щодо України чи Азербайджану. По-третє, треба пам ” ятати, за чий рахунок відбулася індустріалізація. Голодомор був не тільки національним геноцидом, але і класовим. По-четверте, якщо брати подавстрийскую Україну, то там був один із важливих промислових центрів Центральної Європи.

Валерій Пекар зазначає, найголовніше – згаданий імперський міф завжди додає до індустріалізації культурну революцію. Мовляв, ми вас индустриализировали і принесли вам сучасну культуру. Щодо України цей міф не варто навіть коментувати.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh