Одне з неписаних правил політтехнологій виглядає приблизно так: примусь реагувати на тебе свого прямого антогоніста. Це призведе до мобілізації свого електорату, якого об’єднає навколо лідера проти умовного ворога. Десь також виходить з історією навколо висловлювань Мураєва щодо Сенцова. Все пройшло за схемою «заява – бурхлива реакція опонентів – уточнення своєї позиції». Кожен опинився при своїх. Про це у своєму блозі пише український економіст і блогер Тарас Загородній.
Він зазначає, що Мураєв і партія «За життя!» отримали в розпорядження ЗМІ і зміцнили свої позиції на умовному «Південно-Сході», отримали додатковий імпульс у суперництві за лідерство і електорат, який цікавий багатьом виходячи з того, кого хоче бачити влада в іншому турі. Організований електорат колишньої «Партії регіонів» є ключовим. Від того, куди він хитнеться – може залежати результат президентських виборів. Тепер він скоріше хитнувся в «За життя!», оскільки вони гнані. І шанси стати головним політсилою умовного «Південного Сходу» стали вище. Це не означає, що люди не симпатизують Сєнцову, просто вони настільки озлоблені на владу, що не чують чому лають їх лідерів.
Тарас Загородній зазначає, що «Раз лають і намагаються посадити, то значить вони точно проти влади», – думали вони. Знаючи таку поведінку електорату, ми ще багато чого зможемо почути. І ці заяви будуть або збивати потенційних лідерів умовного «Південного Сходу», або підвищувати їх рейтинг. Вибори почалися. Блогер зазначає, залишається сподіватися, що додаткову увагу до Сєнцову додасть додатковий імпульс справі його звільнення.