У рейтингу найдешевших країн Європи Україна знаходиться на першому місці

А в рейтингу найдешевших країн для життя в усьому світі – на третьому місці. Ситуацію прокоментували експерти. За словами керівника Української експертно-аналітичної ради Бориса Кушнірука, ці рейтинги взагалі не відображають реальної картини, оскільки фахівці розраховують всі витрати в доларах, а в Україні вже який рік йде девальвація гривні.

«Часто звучить, що ми найбідніша країна в світі, хоча, як правило, це проблема того, що після глибокої девальвації гривні виникла істотна недооцінка валют. Це призводить до того, що номінальний ВВП в іноземній валюті виглядає низьким. І в зв’язку з цим формується неправильне уявлення про рівень реального ВВП, реальних доходів. Тому що, якщо рахувати за паритетом купівельної спроможності, не все так сумно», – зазначає Кушнірук.

За його словами, всі розрахунки здійснюються в доларах, і тому для будь-якого іноземця, який приїхав в Україну з Заходу, ціни в нашій країні здадуться дуже низькими, а для українців вони, навпаки, здаються високими, оскільки громадяни України отримують зарплату в гривнях. Кушнірук заявив, що в порівнянні з африканськими і деякими азійськими країнами ситуація в Україні виглядає навіть оптимістично.

Comments

0 comments

One comment

  1. В рейтингу не говориться про те, чи дороге життя в Україні для українців, а для всіх. Так, Україна одна з найдешевших країн, ціни не високі, але доходи населення також низькі і не потрібно це виправдовувати курсом долара та іншими примочками.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

six − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

x

Вам буде цікаво

Компанія Blue Origin сьогодні провела тести повернення ступенів ракети. Відео

Поки весь світ стежить за запусками Ілона Маска, інший техномільярдер і найбагатша людина на Землі ...

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh