У рейтингу найдешевших країн Європи Україна знаходиться на першому місці

А в рейтингу найдешевших країн для життя в усьому світі – на третьому місці. Ситуацію прокоментували експерти. За словами керівника Української експертно-аналітичної ради Бориса Кушнірука, ці рейтинги взагалі не відображають реальної картини, оскільки фахівці розраховують всі витрати в доларах, а в Україні вже який рік йде девальвація гривні.

«Часто звучить, що ми найбідніша країна в світі, хоча, як правило, це проблема того, що після глибокої девальвації гривні виникла істотна недооцінка валют. Це призводить до того, що номінальний ВВП в іноземній валюті виглядає низьким. І в зв’язку з цим формується неправильне уявлення про рівень реального ВВП, реальних доходів. Тому що, якщо рахувати за паритетом купівельної спроможності, не все так сумно», – зазначає Кушнірук.

За його словами, всі розрахунки здійснюються в доларах, і тому для будь-якого іноземця, який приїхав в Україну з Заходу, ціни в нашій країні здадуться дуже низькими, а для українців вони, навпаки, здаються високими, оскільки громадяни України отримують зарплату в гривнях. Кушнірук заявив, що в порівнянні з африканськими і деякими азійськими країнами ситуація в Україні виглядає навіть оптимістично.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

One comment

  1. В рейтингу не говориться про те, чи дороге життя в Україні для українців, а для всіх. Так, Україна одна з найдешевших країн, ціни не високі, але доходи населення також низькі і не потрібно це виправдовувати курсом долара та іншими примочками.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

9 + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh