Економіка

Екосистему DREAM презентували для громад Миколаївської області

20 березня команди Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та Проєктного офісу DREAM відвідали Миколаїв, щоб презентувати громадам області цифрові інструменти, що розробляються Міністерством відновлення, та детальніше розповісти про функціонал екосистеми для підзвітного управління відновленням.

Захід став вже третім в серії регіональних презентацій DREAM та мав на меті акцентувати увагу на перевагах екосистеми для реалізації проєктів відновлення та модернізації регіонів, в тому числі в напрямку співпраці з міжнародними донорами та партнерами.

Понад 40 представників громад області та обласної військової адміністрації долучилися до розмови щодо функціонала системи для ініціаторів проєктів, обговорили нормативне регулювання DREAM, переваги та можливості впровадження екосистеми.

Наразі 16 громад Миколаївщини вже мають власні профілі в DREAM. Відповідно до даних публічного модуля аналітики, до DREAM заведено 87 проєктів, ініційованих на території Миколаївській області. Загальний бюджет проєктів регіону, заведених в DREAM, складає 6,17 млрд гривень, при цьому підтверджено фінансування складає 2,02 млрд гривень.

Екосистему DREAM презентували для громад Миколаївської області

«Міністерство підходить до питання відновлення громад комплексно, зокрема впроваджує низку ефективних цифрових рішень, що забезпечують якісний, підзвітний та прозорий процес відбудови та модернізації. Це і Реєстр пошкодженого і зруйнованого майна, Геоінформаційна система регіонального розвитку, ЄДЕССБ та інші. Унікальність екосистеми DREAM полягає в тому, що вона інтегрує весь цей ланцюжок цифрових інструментів та створює єдиний маршрут реалізації проєкту відновлення. DREAM спрощує ініціювання проєкту та вибудовує довіру до нашої країни на міжнародному рівні», – зазначив, заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформації та цифровізації Анатолій Комірний.

Екосистему DREAM презентували для громад Миколаївської області

Заступник голови Миколаївської обласної адміністрації з відновлення Валентин Гайдаржи зауважив, що DREAM полегшить процес реалізації проєктів відновлення та модернізації для громад області, оскільки Миколаївщина значно постраждала від збройної агресії рф. 110 населених пунктів певний час перебували під ворожою окупацію, ще три – окуповані досі.

«Хочу подякувати громадам за сприяння у залученні волонтерів та міжнародної підтримки для якомога ефективнішого процесу відновлення. Впевнений, що впровадження екосистеми DREAM відкриє для нас нові можливості у сфері відбудови регіону», – зауважив він.

Екосистему DREAM презентували для громад Миколаївської області

З екосистемою DREAM вже працюють 815 органів управління (громад, обласних адміністрацій, центральних органів виконавчої влади). Як зауважив керівник Проєктного офісу DREAM, Open Contracting Partnership, Віктор Нестуля, DREAM стане банком публічних інвестиційних проєктів, які відповідають пріоритетам національного та регіонального розвитку. Вже зараз екосистема дозволяє громадам формувати власний інвестиційний портфель та залучати фінансування на проєкти відновлення та розвитку.

«Загальна побудова екосистеми DREAM, її принципи та інструменти забезпечують підзвітність та прозорість процесу відновлення і модернізації. При цьому ми будуємо екосистему, яка буде зручною для всіх учасників процесу відновлення України. Ініціатори проєктів, що вже працюють в DREAM, отримують постійну технічну підтримку від Проєктного офісу, співпрацюють з командами підтримки в регіонах. Водночас ми працюємо над створенням «єдиного вікна» для роботи з проєктами відновлення – як для ініціаторів проєктів, так і для міжнародних партнерів», – додав Віктор Нестуля.

Доєднатись до роботи з системою можна заповнивши форму заявки за посиланням

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України