Духовне

Екореференти УГКЦ будуть плекати екологічну культуру сім’ї та допомагати вбогим

17 грудня в Івано-Франківську відбулася IV квартальна зустріч єпархіальних та екзархальних екореферентів Бюро УГКЦ з питань екології. Священнослужителі, відповідальні за збереження навколишнього середовища в архієпархіях, єпархіях та екзархатах, зібралися, щоб підбити підсумки року, що минає, та спільно спланувати подальшу діяльність, передає Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.

Ключова тема, порушена при зустрічі, – ЗМІ у службі екомісії Церкви. Її  окреслив о. Андрій Шестак, директор Школи журналістики УКУ. Екореференти довідалися про потребу адаптації священнослужителів до вимог часу, про те, як доносити Євангеліє Створіння до пересічних людей, використовуючи ЗМІ та інтернет-ресурси, а також соцмережі як потужний канал комунікації. «Зазвичай віряни в мережах цікавляться обрядовістю і не заглиблюються в інші проблеми.

Питання екології в найближчі два роки буде в тренді в Україні, і для молоді збереження довкілля буде надзвичайно актуальним», – зазначив о. Андрій, акцентуючи на важливості використання цього сприятливого часу для донесення вірянам істини про те, що світ постав з любові Бога до людини; тож, ставлячись дбайливо до навколишнього середовища, ми засвідчуємо свою любов до Бога.

У рамках складання календарного плану та перспектив служіння очільник Бюро УГКЦ з питань екології проф. д-р Володимир Шеремета поінформував, що, згідно з рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, протягом двох наступних років слід зосередитися на подальшому втіленні в життя стратегії УГКЦ «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», особливо акцентуючи на проголошенні Божого Слова, молитві та служінні ближньому, фокусуючись на проблемах сім’ї в контексті сучасних викликів. «Для нас важливо зосередитись на підвищенні рівня екологічної культури сім’ї, яка є колискою екологічної свідомості суспільства», – наголосив очільник екобюро й застановився на ключових екологічних датах, заходах та ініціативах 2022 р.

Ще одним важливим елементом зустрічі була практична підготовка до проведення соціально-екологічної акції «Зігрій вбогого світлом стрітенської свічки», яка успішно стартувала цього року на теренах Івано-Франківської архієпархії. У наступному році планується поширити цю ініціативу по всій країні. Отець Михайло Дзуль, екореферент Івано-Франківський, провівши для своїх співбратів майстер-клас з виготовлення свічок з натуральної вощини, не тільки продемонстрував процес їх виготовлення, а й поділився досвідом поширення екосвічок на парафії. Наступним етапом підготовки до екоакції було ознайомлення з техніками виготовлення та прикрашання свічок натуральним декором. Педагоги Центру позашкільної освіти Надвірнянської міської ради на чолі з директоркою Русланою Штогрин-Калин допомогли присутнім засвоїти ази екодекорування, а також власноруч прикрасити свічки, використовуючи натуральні складники й природні дари Творця.

www.ecoburougcc.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України