Економіка

Економічні очікування бізнесу в січні впали до річного мінімуму, – НБУ

Бізнес у січні погіршив оцінки економічної діяльності своїх підприємств

Про це свідчить Індекс очікувань ділової активності, який розраховується Національним банком щомісяця, повідомляє прес-служба регулятора.

У січні 2022 року ІОДА становив 40,5 в порівнянні з 48,6 у грудні 2021 року, що є найменшим значенням за останні 12 місяців.

На рівень очікувань підприємств усіх секторів економіки, залучених до опитування, впливали як традиційне для початку року ослаблення ділової активності, так і низка додаткових факторів, серед яких погіршення епідемічної ситуації, підвищення цін на енергоносії у світі, а також зростання ймовірності воєнного конфлікту.

Підприємства промисловості знизили оцінки результатів діяльності та перспектив свого розвитку: у січні секторальний індекс становив 42,9 (у грудні 2021 року – 49,0). Респонденти погіршили оцінки обсягів виготовленої продукції та обсягів нових замовлень на продукцію, у тому числі експортних, водночас прогнозували зростання залишків готової продукції.

Очікування підприємств торгівлі також погіршилися: секторальний індекс становив у січні 40,7 у порівнянні з 49,6 у грудні минулого року.

Підприємства сфери послуг третій місяць очікують на погіршення своїх економічних результатів: у зв’язку з несприятливою епідемічною ситуацією секторальний індекс у січні знизився до 39,5 з 47,8 у попередньому місяці.

Секторальний індекс підприємств будівництва у січні знизився до 33,0 із 47,2 у грудні 2021 року

Підприємства прогнозували подальше зростання цін на власну продукцію/послуги на тлі суттєвого подорожчання сировини, матеріалів та товарів постачальників. Пропозиції ринку праці знизилися, загальні оцінки зайнятості погіршилися. Респонденти всіх секторів, крім торгівлі, очікували на скорочення чисельності працівників.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України