Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви оголошує Всеукраїнський екологічний конкурс «Відповідальність за створіння», який цьогоріч організований із нагоди вшанування 80-ї річниці від дня смерті митрополита Андрея Шептицького та присвячений популяризації його екологічного богослов’я та природоохоронної спадщини.
Про це повідомляє Інформаційна служба Бюро УГКЦ із питань екології.
Конкурс має на меті плекати культуру відповідальності за створіння в час війни на основі вчення праведного митрополита Андрея, а також популяризувати його екосоціальне служіння та практичні ініціативи задля збереження природної спадщини Творця.
Ключові завдання конкурсу в 2024 році
- Вшанування 80-ї річниці від дня смерті праведного митрополита Андрея Шептицького, предстоятеля УГКЦ у 1901–1944 рр.
- Популяризація вагомої екобогословської спадщини та природоохоронної діяльності владики Андрея, яка значно випереджала час і нині є гідним зразком для наслідування не лише в Українській Церкві та суспільстві, а й, без сумніву, у всесвітньому контексті.
- Актуалізація екосоціальної спадщини митрополита Андрея в час війни та її екологічних й енергетичних викликів.
- Переосмислення особистої відповідальності за створений Богом світ у контексті вчення та життєвого прикладу владики Андрея.
- Підготовка посібника для екологічної освіти та душпастирства з тематичними роботами конкурсу, серед яких вірші, проповіді, роздуми та молитви про відповідальність за створіння у світлі вчення та діяльності праведного митрополита Андрея Шептицького.
Уже традиційно конкурс «Відповідальність за створіння» покликаний сприяти екуменічному діалогу (в конкурсі беруть участь вірні різних конфесій), а також популяризувати День Бога Творця — день молитви за збереження створіння та час створіння, які християни в усьому світі відзначають від 1 вересня до 4 жовтня.
Номінації конкурсу
Конкурс проводиться у шести номінаціях: молитва, вірш, проповідь-роздуми, казка, малюнок і відеоролик.
Умови конкурсу
Тематична відповідність: авторські роботи мають бути логічно довершеними і втілювати тему відповідальності за Боже створіння — природу у вченні, житті та діяльності праведного митрополита Андрея Шептицького, а також значення його екосоціального прикладу в контексті війни росії проти України. Елементи плагіату є неприпустимими!
Кожен учасник конкурсу має право представити в одній номінації ТІЛЬКИ ОДНУ роботу.
Організатори залишають за собою право використовувати отримані на конкурс роботи з метою екологічної просвіти.
ОБОВ’ЯЗКОВО мають бути чітко вказані:
- назва номінації
- назва роботи
- прізвище та ім’я
- вік і вид діяльності (учням треба вказати школу і клас)
- священникам треба вказати єпархію та парафію
- адреса
- контактний телефон.
Технічні вимоги до робіт:
Обсяг письмових робіт — не більше 2 сторінок А4, шрифт TimesNewRoman, кегль — 14, інтервал 1,15.
Формат малюнків — не більше А3, робота не має бути плакатом (тобто без написів) і мати одного автора.
Відеоролики можуть бути подані у форматі екосоціальної реклами, репортажу, блогу, музичного кліпу тощо. Вимоги до відео: відповідність тематиці конкурсу, оригінальність, актуальність; тривалість — до 3 хв.
Подані на конкурс роботи не повертаються.
Матеріали потрібно надіслати до 31 жовтня 2024 р. (включно) за адресою:
Бюро УГКЦ з питань екології
вул. Софрона Мудрого, 22/702
76019, м. Івано-Франківськ
або е-mail: [email protected]
Відзначення переможців
Автори найкращих робіт отримають цінні еконагороди (1–3 місце в кожній із шести номінацій), а їхні роботи будуть видані окремою збіркою і зможуть стати корисним матеріалом для екологічної просвіти та душпастирства для вчителів християнської етики, катехитів та проповідників.
Серед переможців конкурсу буде розіграно екологічний суперприз — універсальну зарядну станцію BLUETTI EB55 (700 W 537 Wh).
Департамент інформації УГКЦ