«Дати речам нове життя, захищаючи тих, хто боронить наші життя» ― це чергова формаційна програма проєкту # СпоЖити від Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ для екоактивістів. Захід відбувався в Марійському духовному центрі «Зарваниця». Цей екологічний проєкт мав подвійну мету ― екопросвітництво та благородну справу на підтримку захисників зі Збройних сил України ― плетіння маскувальних сіток.
Про це повідомляє «ДивенСвіт».
«Екологія ― це також і про духовність. Саме такого висновку дійшли учасники формаційної програми „Дати речам нове життя, захищаючи тих, хто боронить наші життя“. Упродовж трьох днів молодь здобувала нові знання про те, як поглиблювати екологічну свідомість і підтримувати наших воїнів. Дуже цінно, що цю ініціативу реалізовували спільно Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ, Kharkiv Zero Waste та Екобюро УГКЦ», ― розповів заступник голови Комісії УГКЦ у справах молоді, координатор проєкту # СпоЖити о. Роман Демуш.
Слухачі просвітницьких екологічних лекцій від представниці «Kharkiv Zero Waste» п. Катерини Бебих розглянули локальні українські zero waste проєкти на прикладах ініціатив і практик інших країн: Італії, Словенії, Німеччини. Пані Катерина наголосила, що вміння оптимізувати свій простір і споживати ресурси усвідомлено в подальшому якісно відображатиметься на нашому житті.
Учасники програми мали нагоду обмінятися думками й ідеями про ймовірні стартапи, які би сприяли зменшенню кількості відходів та альтернатив, екологічно дружніх до середовища. Крім того, виокремили низку місцевих проблем та обговорили шляхи і кроки для їхнього вирішення. Отримані під час інтенсиву знання закріпили, пройшовши командою цікавий опитник на теми zero waste, переробки та циркулярної економіки.
Окрім цього, молодь ознайомилася з деталями та тонкощами процесу компостування вдома, дізналася про модель і процеси дії циркулярної економіки, а також про те, як правильно розділяти й сортувати відходи.
«Екобюро УГКЦ делегувало молодих представників із різних архиєпархій, які будуть екологічними амбасадорами у своїх громадах, — зазначив о. Роман Демуш і додав: — Важливо, щоб молодь усвідомлювала, що, дбаючи про наш спільний дім, ми виявляємо турботу про все те, що Господь передав людині. Відповідально споживаючи, відповідально зберігаючи, відповідально дбаючи про довкілля, ми приносимо славу для Бога-Творця, а також зберігаємо все те, що Бог передав для майбутніх поколінь».
Варто зазначити, що команда ековідповідального проєкту # СпоЖити залучила молодь також і до плетіння зимових маскувальних сіток для захисників.
По завершенню кожен учасник формаційної програми отримав zero waste сертифікат про участь та здобуті знання.
Департамент інформації УГКЦ