Життя

Ефективна японська техніка, яка дозволить поліпшити роботу мозку

Якщо вам, як і більшості сучасних людей, доладно повністю сконцентруватися і утримувати увагу на чомусь одному, скористайтеся цими простими порадами.

Сучасне життя настільки стрімка і хаотична, що стає все складніше зосередитися на теперішньому моменті.

Ми записуємося на заняття з йоги, оплачуємо послуги тренерів з персонального росту, інвестуємо в безліч інших промов, щоб привнести в життя порядок і гармонію. Найчастіше безрезультатно. Саме тому ми хочемо розповісти вам про одну просту японській техніці, яка хоч і була придумана дуже давно, але не втратила своєї актуальності.

Цю техніку розробив дзен-майстер Сюнрю Судзукі. Докладніше з нею можна ознайомитися в його книзі «Свідомість-початківця». Ця техніка називається ichigyo-zammai, що в перекладі означає «повна концентрація на одній дії».

У шкірного з нас дуже багато справ і обов’язків, мі постійно переключається з однієї задачі на іншу, при цьому втомлюючись і не доводячи справу до кінця.

Універсальна порада, яку можна дати в подібних випадках – діяти послідовно, фокусуючись на одному завданні і, тільки виконавши його, переходити до іншої. Але якщо вам, як і більшості сучасних людей, складно утримувати увагу на чомусь одному, скористайтеся наступними порадами:

1. Перше, що потрібно зробити, це записати на аркуші паперу всі справи, які ви хочете виконати протягом дня.

2. Наступний крок – визначити, які з справ є найбільш важливими. Це те завдання, виконання яких дозволить відчути, що ви нікого щось значуще. Навіть незважаючи на те, що так і не дійшли до інших справ у списку.

3. Третій крок полягає в тому, що вам потрібно спрогнозувати, скільки часу знадобиться на те, щоб виконати кожне з важливих справ. В кінці дня ви самі здивуєтеся тому, скільки всього встигли зробити всього за одну добу.

4. Ви повинні пообіцяти собі, що зробите все для того, щоб виконати ці справи. Для того, щоб не порушити обіцянку, позбудетесь від будь-якого роду відволікаючих моментів. Так, ви правильно розумієте. Список заборон і включає ваш мобільний телефон. Вимкніть його і відкладіть подалі до тих пір, поки не закінчите роботу. Звичайно, в умовах сучасної цифрової реальності це здається складним. Але як тільки ви закінчите всі свої справи, то виявите, що у вас є ще багато годині на те, щоб помандрувати онлайн.

5. Всім нам знайомі ці противні, відволікає від справи думки. Ефективний спосіб розібратися з ними полягає зовсім не в тому, щоб засунути їх як можна далі. Такий підхід, навпаки, негативно позначиться на вашій продуктивності. Краще рішення – звернути увагу на ці думки і усвідомити, що як тільки ви їх обдумаєте і розберетеся з ними, ви не будете відчувати себе дискомфортно. Після цього ви легко зможете знову звернути увагу на те, чим займалися.

6. Знайдіть час на те, щоб відчути момент в сьогоденні і подякувати за все, що ви маєте.

Секрет щастя полягає в тому, щоб слідувати за життя без виснажливої поспіху, в постійній боротьбі з самим собою.

Будьте в гармонії з усім, що вас оточує. Не фокусуйтеся на негативі. Не думайте про те, наскільки ненависна вам ваша робота. Замість цього краще дякуйте за те, що вона у вас є.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України