Новини

Дитина кривить стопу – що робити?

Правильно сформовані стопи – основа рівної постави та запорука здоров’я дитини у майбутньому. Але цей природний процес не завжди проходить за найкращим сценарієм. І тоді стопи можуть деформуватися, що може спричинити багато негативних наслідків. Розказуємо, що робити у випадку викривлення ніг у дітей.

Якою повинна бути здорова стопа дитини?

Стопи малюка зовсім не схожі на стопи дорослого. Вони у дитини складаються з хрящових частин, при цьому м’язи та зв’язки надто слабкі. Приблизно до шістнадцяти років організм поступово міцнішає, хрящі замінюються кістками та починають формуватися стопи. Якщо у малюків вони плоскі, з амортизувальною жировою подушечкою, то у підлітків вони повинні бути вже з поздовжнім і поперечним склепіннями.

Багато батьків зарано б’ють на сполох, вважаючи, що нижні кінцівки у їхньої дитини сформовані неправильно. Але, наприклад, плоска стопа у дитини може бути до 6-7 років. І це вважається нормою. Також малюк, поки вчиться ходити, може деякий час кривити стопу. Але це не завжди означає деформацію стопи у дитини.

Як виявити основні дитячі хвороби стопи?

Що ж, як ви вже зрозуміли, процес формування стопи у дітей дуже важливий. І за ним потрібно уважно стежити. Бо існує багато хвороб стоп ніг, на які батьки вчасно можуть не звернути уваги. До них відноситься:

  • плоскостопість – поперечна, поздовжня, комбінована;
  • варусна або О-подібна деформація;
  • вальгусна деформація або Х-подібні ноги у дітей;
  • п’яткова стопа;
  • кінська стопа;
  • клишоногість.

Деякі з цих захворювань реально діагностувати в домашніх умовах. Наприклад, існують способи, як визначити плоскостопість у дитини. Для цього треба намастити стопу малюка кремом або аквареллю. Після цього дитина повинна стати на чистий лист, покладений на тверду підлогу. Отриманий відбиток повинен бути серпастий, з відсутньою внутрішньою частиною.Якщо він не такий, то слід звернутися до дитячого лікаря-ортопеда.

Майте на увазі, що відвідувати ортопеда треба регулярно. Тільки він може поставити точний діагноз після ретельного огляду. Більшість хвороб стоп підлягає ефективному лікуванню. Наприклад, для корекції О-подібної деформації рекомендують носити спеціальне антиварусне взуття для дітей. Потрібну модель можна легко підібрати в онлайн-каталозі Olvi.

Профілактика викривлення стопи у дитини

До профілактичних заходів окрім регулярного огляду ортопеда відноситься:

  • помірна фізична активність;
  • комфортне взуття по сезону та за розміром. Наприклад, для жаркого літа можна придбати сандалі ортопедичні дитячі. Таке взуття буває як профілактичним, так і лікувальним. Але перед покупкою обов’язково проконсультуйтесь з лікарем;
  • масаж;
  • оздоровча гімнастика. Для цього можна використовувати спеціальні килимки з рельєфною поверхнею, яка імітує гальку, шишки та інші природні нерівності.

Зверніть уваги, що профілактичні заходи будуть ефективні тільки на постійній основі. Тому уважно стежте за здоров’ям дитини, питайте про її самопочуття.

За матеріалами: https://olvi.ua/ua/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України