Культура

Дитяче Євробачення-2023: лонглист учасників Нацвідбору

У четвер, 13 липня, Суспільне Мовлення оголосило імена 10 юних українських виконавців, які увійшли до лонглиста Національного відбору на участь у Дитячому пісенному конкурсі Євробачення-2023. Їх обрали серед 143-х претендентів, які подали заявки на участь у відборі.

«Мій досвід музичної продюсерки Нацвідбору на Дитяче Євробачення збігся з досвідом третього материнства. Окситоцин в моєму тілі як допомагав почути головне, так і заважав: ну, як я скажу дитині слово «ні»? Напевно, саме це й було найскладнішим завданням — обрати зі 143-х учасників всього 10. Десятку найсильніших, тих, хто боротиметься за право представити Україну на Дитячому Євробаченні-2023 в Ніцці.

Так, правила суворі — у фіналі переможе лише один. Але мушу привселюдно визнати — діти, ви всі чарівні! Благаю кожного з учасників тільки про одне: щоб не сталося — не зупиняйтесь. Це тільки початок дороги. Ваш голос важливий. Ваш меседж чекає чиєсь зневірене серце. Ви — наше майбутнє. Ви — діти Перемоги!», — зазначила Світлана Тарабарова, музична продюсерка Національного відбору на Дитяче Євробачення-2023.

Лонглист учасників Нацвідбору на Дитяче Євробачення-2023:

  • Гурт 3ʼbeauties: Владислава Волинець (13 років), Олександра Коровицька (13 років) та Анна Ткач (12 років), м. Луцьк.
  • POLINA BABIY. 14 років, родом з Одеси, тимчасово проживає з м. Братислава, Словаччина.
  • Анастасія Бєлібова. 12 років, родом з Миколаєва, проживає в м. Южноукраїнськ, Миколаївської області.
  • Денис Грищук. 12 років, родом з м. Нововолинськ Волинської області, тимчасово проживає в Любліні, Польща.
  • Анастасія Димид. 9 років, с. Гошів, Івано-Франківська область.
  • Анна Дойна. 13 років, м. Київ.
  • Артем Котенко. 11 років, м. Охтирка, Сумська область.
  • Анастасія П’єх. 12 років, м. Червоноград, Львівська область.
  • Катерина Яворська. 13 років, с. Волиця, Львівська область.
  • Ніка Яровенко. 14 років, смт Пісківка, Київська область.

Фінал Нацвідбору на Дитяче Євробачення-2023 відбудеться в жовтні, а доти на учасників лонглиста чекає прослуховування, за результатом якого визначаються фіналісти.

Зазначимо, що заявки на участь у відборі на Дитяче Євробачення-2023 приймалися через форму на сайті junior.eurovision.ua з 17 червня до 9 липня включно. Нацвідбір мав розпочатися раніше, проте через хакерську атаку на сайти Суспільного Мовлення запуск відклали. Цьогорічний Нацвідбір на Дитяче Євробачення проходить під гаслом «Мрій сміливо!». Музичною продюсеркою відбору стала співачка й авторка пісень Світлана Тарабарова.

Дитячий пісенний конкурс Євробачення-2023 пройде у Франції. Фінал конкурсу відбудеться 26 листопада в Палаці Нікайя у Ніцці.

Минулого року представниця України Злата Дзюнька посіла 9-те місце на Дитячому Євробаченні-2022 в Єревані з піснею «Незламна». Злата отримала 111 балів та посіла 9-ту сходинку.

Україна бере участь у Дитячому пісенному конкурсі Євробачення з 2006 року. Відтоді Україна один раз перемагала (Анастасія Петрик з піснею «Небо» у 2012 році) та двічі посідала друге місце (у 2008 та 2013 роках).

Радіо Промінь — офіційний радіопартнер Дитячого Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Дитячому пісенному конкурсі Євробачення-2023.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України