Авторські статтіДуховне

Душпастирський візит Владики Діонісія у центрально-італійському місті Велетрі

У неділю 7 серпня, в день пам’яті Успення св. Анни, на запрошення настоятеля формаційного дому згромадження оо.Оріоністів о.Філіппо Бенетаццо до м. Веллетрі, а саме до української молитовної спільноти «Покрови Пресвятої Богородиці» вдруге з душпастирським візитом завітав Владика Діонісій Ляхович, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії.

Від 15.00 на подвір’ї формаційного дому можна було почути українську мову, люди готовилися до св. Тайни Сповіді, яку Владика радо вділив усім бажаючим. О 16.00 розпочалася Божественна Літургія. Разом з Владикою Діонісієм співслужили о. магістр Філіппо Бенетаццо і о. економ Енріко Казуларі.

Візит був запланований з нагоди прощання з братом Юрієм Лацугою, який після свого новіціату у Велетрі повертається до України, щоб розпочати філосовсько-богословські студії у Семінаріїї Отців Василіян у Брюховичах. Саме завдяки ініціативі та допомозі брата Юрія українська молитовна спільнота у Велетрі розпочала 4 роки тому своє існування.

Крім того у Велетрі цими днями перебували ще інших шість українських кандидатів до Згромадження, які також незабаром розпочнуть своє навчання у семінарії у Брюховичах.

У своєму слові зверненому до вірних Владика Діонісій наголосив про роль українок в побудові української Церкви в Італії, назвавши їх апостолами, які покликанні передати свою віру, свій спів та традиції. Владика також закликав людей і надалі приходити до церкви, бути активними в її житті, повідомивши про направлення священика, який розпочне своє служіння у м. Веллетрі з місяця жовтня ц.р. Крім того, Архієрей звернувся і до кандидатів, які бажають розпочати свій монаший шлях: «Дорогі браття, ви прибули сюди, повертаючись зі Світового дня молоді. Сьогодні Апостол Павло навчає нас, щоб ми сильні несли немочі безсильних, а не собі догоджали. Догодити ближньому на добро: на добро для збудування. Щоб ви однаково думали, слідуючи за Ісусом Христом; одними устами хвалили Господа. Святий Апостол Павло завжди навчає нас в еклезеологічному змісті, щоб ми будували справжню християнську спільноту. Саме це ми і намагаємося робити, ви це робитимете в Україні, а ми українців будуємо наші спільноти, тут, в Італії. Згромадження Отців Оріоністів, яке розвиває свою Східну гілку в Україні, а саме у Львові, є дуже актуальне своєю харизмою в цьому історичному моменті для України. Сьогодні як ніколи – Україна, будучи під постійним ризиком війни, уповає на Боже Провидіння та Милосердя – ці головні харизми, які проповідують Отці Оріоністи».

По закінченню Літургії відбулося мировання, освячення ікон та спілкування з Архиєреєм!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України