Душпастирський візит Владики Діонісія у центрально-італійському місті Велетрі

У неділю 7 серпня, в день пам’яті Успення св. Анни, на запрошення настоятеля формаційного дому згромадження оо.Оріоністів о.Філіппо Бенетаццо до м. Веллетрі, а саме до української молитовної спільноти «Покрови Пресвятої Богородиці» вдруге з душпастирським візитом завітав Владика Діонісій Ляхович, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії.

Від 15.00 на подвір’ї формаційного дому можна було почути українську мову, люди готовилися до св. Тайни Сповіді, яку Владика радо вділив усім бажаючим. О 16.00 розпочалася Божественна Літургія. Разом з Владикою Діонісієм співслужили о. магістр Філіппо Бенетаццо і о. економ Енріко Казуларі.

Візит був запланований з нагоди прощання з братом Юрієм Лацугою, який після свого новіціату у Велетрі повертається до України, щоб розпочати філосовсько-богословські студії у Семінаріїї Отців Василіян у Брюховичах. Саме завдяки ініціативі та допомозі брата Юрія українська молитовна спільнота у Велетрі розпочала 4 роки тому своє існування.

Крім того у Велетрі цими днями перебували ще інших шість українських кандидатів до Згромадження, які також незабаром розпочнуть своє навчання у семінарії у Брюховичах.

У своєму слові зверненому до вірних Владика Діонісій наголосив про роль українок в побудові української Церкви в Італії, назвавши їх апостолами, які покликанні передати свою віру, свій спів та традиції. Владика також закликав людей і надалі приходити до церкви, бути активними в її житті, повідомивши про направлення священика, який розпочне своє служіння у м. Веллетрі з місяця жовтня ц.р. Крім того, Архієрей звернувся і до кандидатів, які бажають розпочати свій монаший шлях: «Дорогі браття, ви прибули сюди, повертаючись зі Світового дня молоді. Сьогодні Апостол Павло навчає нас, щоб ми сильні несли немочі безсильних, а не собі догоджали. Догодити ближньому на добро: на добро для збудування. Щоб ви однаково думали, слідуючи за Ісусом Христом; одними устами хвалили Господа. Святий Апостол Павло завжди навчає нас в еклезеологічному змісті, щоб ми будували справжню християнську спільноту. Саме це ми і намагаємося робити, ви це робитимете в Україні, а ми українців будуємо наші спільноти, тут, в Італії. Згромадження Отців Оріоністів, яке розвиває свою Східну гілку в Україні, а саме у Львові, є дуже актуальне своєю харизмою в цьому історичному моменті для України. Сьогодні як ніколи – Україна, будучи під постійним ризиком війни, уповає на Боже Провидіння та Милосердя – ці головні харизми, які проповідують Отці Оріоністи».

По закінченню Літургії відбулося мировання, освячення ікон та спілкування з Архиєреєм!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh