Авторські статтіДуховне

Душпастирський лист португальських єпископів з нагоди 100-річчя Фатімських об’явлень

Постійна Рада Єпископської Конференції Португалії затвердила душпастирский лист з нагоди 100-річчя появ Пречистої Діви трьом пастушкам у Фатімі, зміст якого було обговорено під час 190-ї Пленарної Асамблеї єпископату у листопаді. У підсумковому комюніке кардинал Мануел Клементе, Лісабонський патріарх, підкреслив, що цей лист є не лише роздумами про те, що трапилося 1917 року, але також пригадкою про центральне послання об’явлень, яким є заклик «повернутися до Євангелія».

Завданням документу, за словами секретаря єпископської конференції о. Мануела Барбоси, є допомогти вірним «прожити цю річницю з радістю» та «пригадати про актуальність фатімського послання» та «заанґажування у євангелізацію». Ієрархи звертають увагу на «пророчий знак» заклику до навернення і боротьби зі злом, вміщений у посланню, яке Богородиця передала дітям.

Лист складається з чотирьох частин. Перша коротко представляє історію подій сторічної давності, а далі йде мова про «багате плодами благословення» для Церкви і для світу, яким стало Фатімське послання. Проаналізувавши його основні моменти, документ визначає його, як «дар» і як «запрошення» жити ним на спільнотному та особистому рівнях. Остання частина душпастирського листа пропонує поглянути на фатімську спадщину з перспективи «майбутнього Церкви в Португалії та світі», підкреслюючи «материнське обличчя Церкви» та «пророче звіщення милосердя й миру».

Перше із шести об’явлень Пресвятої Богородиці в місцевості Кова-да-Ірія поблизу Фатіми, на той час нікому невідомому селі у Португалії, відбулося 13 травня 1917 року, а 13 жовтня 1930 року місцевий єпископ визнав ці об’явлення «вірогідними», дозволивши набожність до Фатімської Богородиці. Папа Пій ХІІ, у світлі Фатімських об’явлень, 1942 року посвятив світ Непорочному Серцю Марії, а святий Іван Павло ІІ приписував заступництву Пресвятої Богородиці чудесний порятунок під час замаху, скоєного на площі Святого Петра 13 травня 1981 року.

Джерело: Радіо Ватикан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh