В Афінах розпочався духовно-формаційний семінар Пасторально-міграційного відділу (ПМВ) УГКЦ для душпастирів, які опікуються вірними Церкви в тих країнах, де немає структур УГКЦ.
Цьогорічна тема семінару — «Зцілення ран війни». Про це повідомили в Пасторально-міграційному відділі УГКЦ.
У заході беруть участь 53 священники з Естонії, Латвії, Угорщини, ОАЕ, Словаччини, Греції, Ізраїлю, Кіпру, Австрії, Іспанії та Португалії.
Мета семінару — допомогти душпастирям краще зрозуміти потреби та проблеми людей, зранених війною, і надати їм знання та навички для надання фахової допомоги й опіки.
На початку зустрічі голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус привітав присутніх душпастирів і побажав учасникам, щоби вони після семінару могли більше розуміти потреби і проблеми людей, зранених війною.
Голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ с. Севастіана Карвацька, яка долучилася онлайн, розповіла про сертифіковану програму для духовенства УГКЦ «Зцілення ран війни». Її основна мета — навчити священників надавати фахову допомогу й опіку всім потребуючим, які постраждали внаслідок війни, як фізично, так і психологічно. Програма складається із трьох блоків: психологічного, пасторального і біблійного. Наразі її прослухали вже понад 1 000 священників УГКЦ. Тож протягом семінару учасники опановуватимуть цей курс.
Також до присутніх звернувся апостольський екзарх для католиків візантійського обряду у Греції владика Мануїл Нін. «Вітаю вас у Греції, у цій церкві, яка вже майже три десятиліття гостинно приймає численну українську греко-католицьку громаду. Хочу запевнити вас, що ця спільнота переживає воєнну ситуацію в Україні у стражданні і сопричасті, у молитві та надії. Від початку війни наша Церква живе молитвою і милосердям, багато вантажівок з усім необхідним, збираним у цьому залі, вирушили звідси для допомоги потребуючим», — зазначив єпископ.
Настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла у Львові о. Тарас Михайльчук поділився з учасниками семінару досвідом капеланського служіння. Він зауважив, що храм переживає різні моменти і буває так, що в один день випадають і похорони, і хрестини, і шлюб. І це виклик для священника — мати відповідний настрій і потрібне слово для всіх. Також о. Тарас розповів про поїздки на Схід, навіть на «нуль», до бійців, які потребують духовної опіки. І поділився, як минулого року перед Великоднем військові на позиціях розписали писанки і вислали до храму разом із фотографією самого процесу. Загалом захисники зробили 150 писанок. «Я не знав, що сказати на проповіді у день Воскресіння, та дивлячись на ті фотографії, я бачив Воскресіння в очах військових, коли вони малювали ці писанки», — зазначив священник. Отець Тарас також наголосив, що важливо підтримувати контакти з родинами військових, дітьми, щоби вони не почувалися покинутими. І зауважив, що капелани також надають духовну підтримку сім’ям, які втратили на війні своїх близьких.
Після закінчення першого дня семінару відбулася Літургія, яку очолив владика Степан.
Департамент інформації УГКЦ