ЄС|NATO

Два пристрої допоможуть армії Ізраїлю воювати в тунелях, які набудували бойовики з ХАМАС-у. Відео

ХАМАС погрожує ЦАХАЛу розбудованою мережею тунелів в Секторі Газа, тож ці розробки можуть бути надзвичайно актуальними для ізраїльських військових

Джерлео: Defence Express

Бойовики з ХАМАСу, які на початку цього місяця неочікувано атакували Ізраїль включно з масованими ракетними обстрілами і десантом на парапланах, мають у Секторі Газа розбудовану мережу підземних тунелів, яка може стати серйозним викликом для ізраїльського війська.

Цікавим у цьому контексті є публікація польського видання Defence24.pl, яке в одному зі своїх матеріалів розповідає, що на виставці MSPO 2023, яка проходила на початку вересня у Польщі, ізраїльська компанія Rafael демонструвала дві цікаві невеликі розробки, які мають полегшити роботу військовим в описаних вище умовах.

Перша система під назвою Footprint дозволяє відстежувати тривимірне місцезнаходження військового навіть в умовах відсутності GPS — основний елемент системи це невеликий локатор, який можна причепити на ремінець до ноги.

Система Footprint, фото — Rafael
Система Footprint, фото — Rafael

 

Як відзначається, систему Footprint можна легко інтегрувати до планшета чи смартфона, систем управління С2 тощо. Завдяки Footprint військові можуть передавати дані щодо свого розташування іншим бійцям чи своїм командиром, які у тісних тунелях будуть якнайкраще розуміти, де перебуває той чи інший боєць підрозділу. Система Footprint може безперервно працювати протягом 18 годин, і є пасивною, тобто “невидимою” для противника.

Локатор Footprint на нозі військового, фото — Rafael
Локатор Footprint на нозі військового, фото — Rafael

 

Система Footprint вміє визначати, в якому положенні знаходиться військовий — чи він лежить, повзе, йде навприсядки біжить тощо. Крім того, вона може визначати фізичний стан бійця, тобто командир на своєму планшеті побачить, чи не отримав той чи інший військовий поранення і кому потрібно надати термінову допомогу.

Друга система, яка полегшить бойові дії в тунелях — це мініатюрний квадрокоптер MagicFly Nano, який за своєю концепцією схожий на той же нано-дрон Black Hornet. Він може працювати в автономному режимі, облітати перепони, здійснювати картографування та визначати як об’єкти, так і людей.

MagicFly Nano, фото — Rafael
MagicFly Nano, фото — Rafael

 

Дрони MagicFly Nano можуть діяти у складі “рою”, щоб військові якнайшвидше могли побачити обстановку на карті. З нюансів — що у версії Nano дрон надає дані у форматі 2D, водночас до сімейства безпілотників входить також квадрокоптер MagicFly Raven, який може мати до 400 грамів корисного навантаження і надає 3D-візуалізацію.

Дрони типу MagicFly, фото — Rafael
Дрони типу MagicFly, фото — Rafael

 

Обидва дрони можуть працювати протягом 15 хвилин і вміють передавати картинку у режимі реального часу, причому роздільна здатність у варіанті Raven дозволятиме військовому ідентифікувати, наприклад, той же автомат “Калашникова” чи РПГ. Крім того, MagicFly Nano у майбутньому можна буде використовувати і як “літаючу гранату”.

MagicFly Raven, фото — Rafael
MagicFly Raven, фото — Rafael

 

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України