Економіка

Два маневрові тепловози після капремонту отримав комбінат “Каметсталь”

Комбінат “Каметсталь” Групи Метінвест реалізує програму відновлення локомотивів УЗТ.

З початку року після капітального ремонту на підприємство повернулися і працюють два маневрові тепловози, передає Голос українською з посиланням на metinvest.media.

На комбінаті для підтримки працездатності рухомого залізничного складу поточні ремонти та технічне обслуговування виконують слюсарі й слюсарі-електрики цеху ремонту УЗТ. Однак для відновлення моторесурсів тепловозів час від часу їх необхідно лагодити капітально. Таку роботу виконують фахівці на спеціалізованих підприємствах, зокрема на Запорізькому тепловозоремонтному заводі, що є надійним партнером залізничників Каметсталі.

Цього року після якісних капремонтів на комбінат повернулися локомотиви серії ТГМ4 № 1181 і № 1183. Вони призначені для виконання маневрових робіт і технологічних перевезень. Зараз обидва тепловози працюють на станції Доменній – виконують насамперед завдання з встановлення чавуновозів і шлаковозів під доменні печі та перевозять чавун у міксерне відділення конвертерного цеху.

“Фахівці-ремонтники капітально відновили дизель, гідропередачу, повністю замінили електропроводку. Значну увагу приділили ремонту колісних пар. Колеса заново насаджені на осі – перебандажені. Візки розбирали, ревізували, замінили шестерні в гідромеханічних редукторах. Такий доскональний ремонт подовжує термін експлуатації машин ще на 6-7 років, зберігаючи їхні нормальні робочі показники”, – зазначив заступник начальника управління залізничного транспорту з інжинірингу Олександр Настенка.

Капремонт також дозволив покращити умови праці екіпажів тепловозів. Наприклад, під бортову мережу локомотивів спеціально вмонтували холодильники.

“Як машиніст із досвідом, можу сказати, що тепловоз відремонтували якісно. Свого часу я особисто доправляв його в Запоріжжя, тож тепер відчуваю різницю. Машина безвідмовно слухається кожної технічної команди, маневреність покращилась. Добре, що комбінат подбав і про наші умови праці. Холодильник поряд із робочим місцем під час довгої напруженої робочої зміни стане в пригоді, особливо в літню спеку. Тож працюємо, щоб підтримувати економіку України”, – зазначив машиніст тепловоза УЗТ Олександр Гергуль.

Зараз комбінат “Каметсталь” для забезпечення виробництва технологічними залізничними перевезеннями оперує 31 локомотивом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України