Економіка

ДТЕК Ахметова та виробник вітрових турбін Vestas збудують найбільшу в Східній Європі ВЕС

Група ДТЕК та данський виробник вітрових турбін Vestas підписали меморандум про взаєморозуміння щодо завершення будівництва найбільшої у Східній Європі вітрової електростанції – Тилігульської ВЕС.

Про це повідомляє пресслужба ДТЕК.

Зазначено, що встановлена потужність Тилігульської ВЕС складе 500 МВт, загальний обсяг інвестицій в проєкт перевищать 650 млн євро.

“Меморандум передбачає, що данська компанія поставить вітрові турбіни в Україну для будівництва другої черги Тилігульської ВЕС”, – йдеться в повідомленні.

ІІ черга ВЕС буде складатись з 64 вітротурбін (по 6 МВт) із загальною потужністю 384 МВт. І черга потужністю 114 МВт була введена в експлуатацію навесні 2023 року.

Фінально І та ІІ черги ДТЕК Тилігульської ВЕС матимуть потужність 500 МВт (83 вітротурбіни).  Станція буде здатна виробляти близько 1,7 ТВт-г електроенергії щороку. Цього достатньо для потреб 900 тис. домогосподарств. Очікується, що проєкт дозволить скоротити викиди CO2 щороку на 1,7 млн тонн.

У ДТЕК наголосили, що компанія готова розпочати будівництво другої черги ВЕС у 2 кварталі 2024 року, а закінчити будівництво в кінці 2025 року. Поступове підключення до мережі змонтованих вітротурбін очікується з кінця 2024 року.

Інвестиції у другу чергу Тилігульської ВЕС складуть 450 млн євро та будуть профінансовані за рахунок коштів компанії, а також передових західних банків під державні гарантії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України