Дрони будуть виявляти й ремонтувати невеликі вибоїни доріг, – повідомляють вчені з Великобританії

Дрони, оснащені роботизованими руками, зможуть допомогти запобігти утворення вибоїн, виявляючи невеликі тріщини і ремонтуючи їх.

Парк автоматів буде сканувати дороги в пошуках дрібних тріщин вночі, поки вулиці порожні, щоб уникнути порушення руху. Потім вони будуть розпорошувати 3D-надрукований асфальт на пошкоджені поверхні, щоб запобігти утворенню більш великих вибоїн.

Інженери розробили інноваційний проект рішення головної проблеми з вибоїнами у багатьох містах. П’ятирічний проект розпочався ще в січні 2016 року після того, як з дослідницького ради з інженерних та фізичним наук було виділено 4,2 млн фунтів стерлінгів.

Команда з машинобудівної школи Університету Лідса, Великобританія, працює разом з іншими університетськими дослідниками, вже три роки бере участь у цій програмі. Безпілотники були розроблені в Лідсі, який, як і багато інших міст, має серйозну проблему з вибоїнами.

Проект спрямований на те, щоб зробити Лідс першим містом у світі, дороги якого будуть повністю автономно обслуговуватися до 2035 року. До цих пір одним з ключових досягнення проекту була робота з Університетським коледжем Лондона по розробці технології 3D-друку на асфальті, яка може управлятися дроном.

В даний час ведуться роботи по розробці системи сканування і прийняття рішень для безпілотників. Професор Роб Річардсон, операційний директор робототехнічного елементу проекту, сказав, що він сподівається побачити таку технологію в місті, причому Лідс стані першим.

«Наше велике бачення полягає в тому, що до 2050 року по всій Великобританії з’являться самовідновлювані місця», – сказав він.

«Ви зможете бачиті їх у певний час доби в певних місцях, але ви не побачите їх постійно. Це не буде агресивно. Зараз же, якщо з’являється вибоїна, вам потрібні люди, великі транспортні засоби, закриття дороги і забруднення, щоб позбутися від ям».

Дроны будут обнаруживать и ремонтировать небольшие выбоины дорог

Інші розробки включають в себе інспекційного робота, який може працювати автономно в однодюймовій трубі, з бездротовою передачею енергії для зарядки і моделюванням того, як дешеві одноразові роботи можуть ефективно виявляти вибоїни або інші дефекти на дорогах.

Проект офіційно називається «Балансування впливу інженерної інфраструктури міста на природні системи з використанням роботів». Автомагістралі Англії, які здійснюють нагляд за автомагістралями і основними автошляхами, в даний час шукають нові високотехнологічні способи ремонту дорожньої мережі Великобританії.

Розробники представили відео роботи свого досвідченого безпілотника.

Раніше компанія передбачала, що майбутні автомобілі зможуть визначати вибоїни на автомагістралях і негайно попереджати чиновників про планування ремонту.

Міська рада Лідса вже працює з командою інженерів і дизайнерів, щоб створити концепцію «самовідновлюються міст».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh