Авторські статтіТехно

Дрони будуть виявляти й ремонтувати невеликі вибоїни доріг, – повідомляють вчені з Великобританії

Дрони, оснащені роботизованими руками, зможуть допомогти запобігти утворення вибоїн, виявляючи невеликі тріщини і ремонтуючи їх.

Парк автоматів буде сканувати дороги в пошуках дрібних тріщин вночі, поки вулиці порожні, щоб уникнути порушення руху. Потім вони будуть розпорошувати 3D-надрукований асфальт на пошкоджені поверхні, щоб запобігти утворенню більш великих вибоїн.

Інженери розробили інноваційний проект рішення головної проблеми з вибоїнами у багатьох містах. П’ятирічний проект розпочався ще в січні 2016 року після того, як з дослідницького ради з інженерних та фізичним наук було виділено 4,2 млн фунтів стерлінгів.

Команда з машинобудівної школи Університету Лідса, Великобританія, працює разом з іншими університетськими дослідниками, вже три роки бере участь у цій програмі. Безпілотники були розроблені в Лідсі, який, як і багато інших міст, має серйозну проблему з вибоїнами.

Проект спрямований на те, щоб зробити Лідс першим містом у світі, дороги якого будуть повністю автономно обслуговуватися до 2035 року. До цих пір одним з ключових досягнення проекту була робота з Університетським коледжем Лондона по розробці технології 3D-друку на асфальті, яка може управлятися дроном.

Дроны будут обнаруживать и ремонтировать небольшие выбоины дорог

В даний час ведуться роботи по розробці системи сканування і прийняття рішень для безпілотників. Професор Роб Річардсон, операційний директор робототехнічного елементу проекту, сказав, що він сподівається побачити таку технологію в місті, причому Лідс стані першим.

«Наше велике бачення полягає в тому, що до 2050 року по всій Великобританії з’являться самовідновлювані місця», – сказав він.

«Ви зможете бачиті їх у певний час доби в певних місцях, але ви не побачите їх постійно. Це не буде агресивно. Зараз же, якщо з’являється вибоїна, вам потрібні люди, великі транспортні засоби, закриття дороги і забруднення, щоб позбутися від ям».

Дроны будут обнаруживать и ремонтировать небольшие выбоины дорог

Інші розробки включають в себе інспекційного робота, який може працювати автономно в однодюймовій трубі, з бездротовою передачею енергії для зарядки і моделюванням того, як дешеві одноразові роботи можуть ефективно виявляти вибоїни або інші дефекти на дорогах.

Проект офіційно називається «Балансування впливу інженерної інфраструктури міста на природні системи з використанням роботів». Автомагістралі Англії, які здійснюють нагляд за автомагістралями і основними автошляхами, в даний час шукають нові високотехнологічні способи ремонту дорожньої мережі Великобританії.

Розробники представили відео роботи свого досвідченого безпілотника.

Раніше компанія передбачала, що майбутні автомобілі зможуть визначати вибоїни на автомагістралях і негайно попереджати чиновників про планування ремонту.

Міська рада Лідса вже працює з командою інженерів і дизайнерів, щоб створити концепцію «самовідновлюються міст».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України