Авторські статтіНовини з Австрії

В Австрії хочуть відмінити абонплату за перегляд телевізора та прослуховування радіо

Приблизно 4,9 мільйона австрійців дивляться телевізор у середньому по 186 хвилин в день. Принаймні один телевізор є у 3,8 млн. будинках, а 3,4 мільйона платять ще й за радіо. Збір GIS є однією з найбільш резонансних тем в Австрії протягом багатьох місяців — скасування, перевизначення, обов’язковий збір, багато альтернативи політизуються і обговорюються.
ГІС — до 26,73 євро в місяць — особливо сердитий на тих австрійців, які повинні платити, не маючи можливості дивитися програми ORF в принципі.

В Австрії є платники GIS, які витрачають майже 321 євро на рік на виплату цього збору, не включаючи ORF протягом навіть і однієї хвилини — навіть не маючи можливості побачити її технічно. Тому що навіть якщо телевізор не отримує ніяких програм ORF з-за відсутності модуля CI або цифрової супутникової карти ORF, він в принципі готовий до прийому», і, відповідно, реєстрації та оплати.

Але, нарешті, на ринку з’явилося рішення!

В даний час в Австрії є три компанії, які пропонують це рішення ухиляння від сплати цього збору. Компанії Kagis, Nogis і Pop-Tech пропонують телевізори, які не підпадають під збір GIS. Всі три компанії пропонують телевізори без тюнерів, тім не менш, вони можуть показувати звичайну телепрограми через програми, ТВ-теки і потокове мовлення.

Перші пристрої «No-GIS» були продані вже у вересні 2017 року. Тільки одна компанія Nogis https://nogis.at/ продає до 600 таких телевізорів на місяць. Найпопулярнішим продуктом покупців є 55-дюймова модель, крім того, компанії як і раніше пропонують пристрої розміром 32, 43 та 65 дюймів. Ціни варіюються від 329 до 899 євро.

Фото:pixabay.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України