Досвід Італії у боротьбі з нелегальною міграцією та захисті морських кордонів для України

«Україна відновлює систему захисту морських кордонів та зацікавлена в отриманні досвіду використання швидкісних патрульних кораблів під час протидії незаконним перетинам державного кордону».

Про це заявив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час робочої зустрічі з Командувачем Штабу берегової охорони Адміралом Джованні Петторіно у Римі.

Морську охорону Державної прикордонної служби України під час зустрічі представляв начальник регіонального управління Морської охорони контр-адмірал Олег Костур.

МО ДПСУ забезпечує режим державного кордону в районах відповідальності, визначені підрозділи виконують завдання у зоні проведення ООС, патрулюють загрозливі напрями та несуть службу дозором.

Також у компетенції Морської охорони – контроль за плаванням і перебуванням українських та іноземних невійськових суден і військових кораблів в територіальному морі, у внутрішніх водах, протидія спробам контрабандної діяльності та порушенням законодавства про В(м)ЕЗ України, контроль у районах несення служби за збереженням природних ресурсів, патрулювання прибережної зони та внутрішніх вод відділами спеціальних дії.

«В умовах існуючих сучасних викликів та загроз, які стоять перед Україною, в тому числі і після анексії Криму, Україна відновлює систему захисту морських кордонів. Зокрема, в липні цього року на Миколаївському суднобудівному заводі «Нібулон» запустили проект по забезпеченню Державної прикордонної служби України 20-ма сучасними патрульними кораблями. Але разом з цим ми хочемо також отримати і величезний досвід берегової охорони Республіки Італії у боротьбі з нелегальною міграцією, контрабандою, наркотрафіком, а також захистом державного кордону від неправомірних посягань», – сказав Арсен Аваков.

Очільник МВС додав, що Україна зацікавлена в отриманні досвіду використання великовантажних патрульних кораблів під час протидії незаконним перетинам державного кордону, взаємодії різних типів розвідки та спостереження за державним кордоном (наземна, морська, авіаційна) та управління силами й засобами прикордонної служби. Адже Італія контролює половину акваторії Середземномор‘я, за останні роки було врятовано понад 1 мільйон мігрантів.

Також у рамках візиту в Італію обговорювалась можливість придбання спеціальних кораблів для прикордонників та рятувальників з одним із лідерів італійської суднобудівної галузі – T. Mariotti та Італійським державним експортним агентством. МВС планує забезпечити спеціалістів ДПСУ та ДСНС великовантажними кораблями, які вже давно перебувають на службі в італійських колег. Планується, що проєкт на побудову кораблів буде реалізовуватись разом з українськими компаніями.

«Для нас надзвичайно важливим є розвиток нашої Державної служби з надзвичайних ситуацій та Державної прикордонної служби. І для належного реагування на ті виклики, які стоять перед нами, ми повинні забезпечити їх найкращими зразками техніки. В тому числі – спеціалізованими кораблями» – наголосив Арсен Аваков.

Зауважимо, що Державній прикордонній службі України наразі потрібні два кораблі більшого класу з можливістю базування на них рятувального гелікоптера.

Важливо зазначити, що за І півріччя 2020 року Морська охорона Державної прикордонної служби України задіяла понад 30 одиниць корабельно-катерного складу, з яких формувалися понад півтора десятки тактичних груп. Також забезпечувалася пошуково-рятувальна діяльність та чергування. Здійснено 505 виходів в море на службу. Пройдено 31 372 милі. Вдвічі посилено контроль за порядком перебування та плавання суден і плавзасобів: відстежено 7 886 суден та плавзасобів (для порівняння у той самий період 2019 – 3 677). Оглянуто 627 суден.

Досвід Італії у боротьбі з нелегальною міграцією та захисті морських кордонів для УкраїниДосвід Італії у боротьбі з нелегальною міграцією та захисті морських кордонів для України

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh