Медичний університет Граца провів дослідження за участю жінок про переносимість ягід аронії, які вважаються “суперпродуктом”.
Було доведено, що їхні корисні речовини засвоюються організмом, а їхня переносимість пов’язана з мікробіомом кишківника.
Ягоди аронії родом із Північної Америки, але вирощуються також і в Австрії. Крім вітамінів, ягода має високий вміст поліфенолів – хімічних сполук, які трапляються тільки в рослинах і, як кажуть, зміцнюють імунну систему і чинять профілактичну дію проти деяких видів раку. Однак, за даними Med Uni Graz, поки незрозуміло, наскільки добре організм дійсно може засвоювати ці речовини. У деяких людей вони викликають шлунково-кишкові проблеми.
Повідомляється, що Med Uni провів дослідження серед 40 жінок, під час якого близько половини переносили сік чорноплідної горобини без будь-яких симптомів. Корисні речовини, поліфеноли, також можуть засвоюватися організмом.
Під час дослідження учасники пили або 100 мілілітрів соку чорноплідної горобини, або суміш плацебо двічі на день протягом шести тижнів. “Близько половини жінок повідомили про нетерпимість”, – заявили в передачі Медичного університету Граца. Імунологиня Сандра Холасек із Дослідницького центру Отто Леві в Граці наголосила, що корисні для здоров’я речовини також легко засвоюються тими, хто переносить сік: “Різноманітність мікробіома постійно збільшується. Було вироблено кілька жовчних кислот, які можуть допомогти метаболізувати поліфеноли”.
За словами автора дослідження Холасека, ягоди аронії – це “суперпродукт”, що має потенційну користь для серцево-судинної системи і метаболічних процесів. “Переносимість соку чорноплідної горобини сильно варіюється”, – підкреслив дієтолог.
“Багато сільгоспвиробників називають ягоди аронії “майбутнім”, але продажі залишаються низькими”, – сказав експерт із продуктів харчування Фріц Фахрер з Університету Граца. “Смак непереконливий, скажімо так”, – вважає він.