Марко Мілачич, голова партії "Справжня Чорногорія", нині депутат парламенту Чорногорії та член правлячої коаліції, спалює прапор НАТО 4 квітня 2019 року. світлина - slobodnaevropa.org

Дослідження: Чорногорія – найбільш проросійська держава серед усіх членів NATO

Чорногорія – країна, яка є найбільш проросійською з усіх членів НАТО, – констатує дослідження GLOBSEC про вплив Росії на країни Центральної та Східної Європи та Західних Балкан

Результати звіту базуються на опитуваннях громадської думки, які було проведено у Польщі, Чехії, Словаччині, Угорщині, Болгарії, Румунії, Північної Македонії, Сербії та Чорногорії.

Згідно з висновками GLOBSEC, підтримка Чорногорії Заходу становить 35%, тоді як 25% респондентів орієнтовані на Схід, що є найвищим відсотком серед усіх країн, охоплених опитуванням.

Російські наративи щодо НАТО, які представляли Альянс в негативному контексті в Чорногорії, зустріли схвальну реакцію і здобули популярність, йдеться у звіті. Згідно з документом, більшість громадян Чорногорії вважають, що Росія є братньою країною, і тому вони погоджуються із риторикою, яка представляє Росію жертвою.

60% громадян Чорногорії вважають, що НАТО провокує Росію, оточуючи її військовими базами, тоді як 44% переконані, що Росія провокує НАТО, ініціюючи конфлікти в Східній Європі.

56% респондентів у Чорногорії вважають російських військових кращими, ніж американські, тоді як 44% вважають протилежне. Загалом шість з дев’яти країн, що входять в досліджений регіон, віддають перевагу російській армії.

60% громадян Чорногорії погоджуються з оцінкою того, що Росія, як головна діюча особа, відповідальна за поразку фашизму у Другій світовій війні, продовжує відігравати провідну роль у боротьбі з фашизмом сьогодні, тоді як 30% не поділяють такої думки .

38% громадян Чорногорії вважає, що Росія є найважливішим стратегічним партнером. “З усіх дев’яти країн, в яких проводилося опитування, Росію як домінуючою партнера найбільше сприймають громадяни Сербії – їх 59%”, – йдеться у звіті GLOBSEC.

Загалом два протилежні полюса дослідження- це Сербія, де більшість підтримує тезу про Росію як братську державу та стратегічного партнера, та Польща, де сім з десяти респондентів сприймають Росію як загрозу і не бачать можливості будь-якого партнерства з цією країною.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh