Люди, життя яких пов’язане з постійною дорогою, живуть у середньому на 10% довше за тих, хто рідко управляє автотранспортом або не водить його взагалі. До такого висновку прийшли американські вчені, які провели наукову роботу, учасниками якої стали кілька сотень добровольців.
Авторами дослідження виступили вчені, що представляють Університет Колумбії. Фахівці зібрали дані про професійних водіїв, стаж яких становить не менше трьох років. Потім експерти зібрали персональну інформацію про людей, робота яких не пов’язана з постійним водінням автотранспорту. Вчені провели порівняльний аналіз отриманих відомостей, і отримали досить несподіваний результат – водіння позитивно впливає на тривалість життя.
Вченим вдалося з’ясувати, що водії живуть в середньому на 10% довше від представників інших професій. В даний час вчені не можуть з упевненістю озвучити причину такого феномену, проте припустили, що водіння має антистресовий ефект, який благотворно діє на психіку. Також, за словами фахівців, водії рідше страждають депресією, мають більш розвинені когнітивні функції мозку, що покращує їх пам’ять.