Новини

Дослідження: померла людина усвідомлює, що вона померла

Тепер для страху з’явився новий моторошний привід

Смерть і раніше здавалася нам загрозливою перспективою, а тепер для страху з’явився новий моторошний привід. Згідно з результатами останніх досліджень, деякий час після того, як тіло людини перестає подавати ознаки життя, мозок людини продовжує працювати і усвідомлювати, що з ним відбувається.

Це означає, що людина може чути, як медики оголошують годину його власної смерті.

До таких висновків прийшла команда дослідників–фахівців в області критичних станів і реанімації на чолі з доктором Семом Парніа з Нью-Йоркської медичної школи.

Він і його команда вивчали стан людей, які пережили серцевий напад – практично померлих, але потім повернулися до життя. Це дослідження стало найбільшим в своєму роді в історії медицини.

Значна частина учасників дослідження заявили, що перебували у повній свідомості, могли відтворити розмови медиків і описати, що відбувалося навколо них навіть після того, як була оголошена їх смерть. Точність їх слів було потім підтверджено лікарями та іншим медичним персоналом, присутнім в момент смерті.

Смерть визначається як момент, коли серце перестає битися і потік крові в мозок припиняється. Мозковий стовбур втрачає всі рефлекси – блювотний рефлекс, зрачковый рефлекс – їх більше немає.

Незважаючи на це, — вважає Парніа, — є підстави вважати, що після смерті людини відбувається вибух мозкової активності.

У 2013 році дослідники Мічиганського університету вивчали електричні сигнали в мозку дев’ятьох перебуваючих у стані анастезії щурів, приведених у стан серцевого нападу.

Вони виявили активність, подібну зі станом тривоги, протягом короткого проміжку часу після клінічної смерті.

«Так само, як інші вчені намагаються визначити якісну природу таких людських станів, як любов, приміром, ми намагаємося зрозуміти в точності, що переживають люди, коли помирають. Це універсальний досвід, через який всім нам належить пройти, коли настане наша черга»

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.