Дослідження ДНК показало, що ісландці походять від вікінгів

Завдяки результатами проведених досліджень ДНК древніх поселенців стало відомо походження геному ісландців. Було з’ясовано вплив вікінгів на генофонд, а також значення ролі жінок у колонізації земель норманами.

Вчені досліджували ДНК людей з декількох європейських країн на чолі з С. Ебенесерсдоттир (Ісландська університет). Фахівці нікого висновок, що ДНК сучасних ісландців ближче до перших поселенців острова – гельської і норвезького походження.

Ці результати дають конкретно розуміння про походження людської популяції.

У ході проведення досліджень були вивчені геноми 28 європейських сучасних популяцій, а потім був проведений аналіз геномів сучасних скандинавів, мешканців Британських островів та ісландців.

Таким чином, збільшення схожості ісландської та скандинавської ДНК поскладало близько 70% за тисячоліття. Це є наслідком того, що в тієї період мешканці Британських островів часто були рабами ісландців, відповідно, зменшилася ймовірність залишення ними потомства.

Чималу роль у колонізації нових земель зіграли і вікінги-жінки. За результатами дослідження, опублікованого в журналі Philosophical Transactions of the Royal Society, вікінги малі важливе біологічне і культурне вплив на території Європи: як наслідок рейдів, а також торгівлі. Археологічні та історичні джерела свідчать, що жінки і діти вікінгів супроводжували армії вікінгів і були важливими агентами в процесах міграції та асиміляції.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh