Авторські статтіТехно

Дослідження ДНК показало, що ісландці походять від вікінгів

Завдяки результатами проведених досліджень ДНК древніх поселенців стало відомо походження геному ісландців. Було з’ясовано вплив вікінгів на генофонд, а також значення ролі жінок у колонізації земель норманами.

Вчені досліджували ДНК людей з декількох європейських країн на чолі з С. Ебенесерсдоттир (Ісландська університет). Фахівці нікого висновок, що ДНК сучасних ісландців ближче до перших поселенців острова – гельської і норвезького походження.

Ці результати дають конкретно розуміння про походження людської популяції.

У ході проведення досліджень були вивчені геноми 28 європейських сучасних популяцій, а потім був проведений аналіз геномів сучасних скандинавів, мешканців Британських островів та ісландців.

Таким чином, збільшення схожості ісландської та скандинавської ДНК поскладало близько 70% за тисячоліття. Це є наслідком того, що в тієї період мешканці Британських островів часто були рабами ісландців, відповідно, зменшилася ймовірність залишення ними потомства.

Чималу роль у колонізації нових земель зіграли і вікінги-жінки. За результатами дослідження, опублікованого в журналі Philosophical Transactions of the Royal Society, вікінги малі важливе біологічне і культурне вплив на території Європи: як наслідок рейдів, а також торгівлі. Археологічні та історичні джерела свідчать, що жінки і діти вікінгів супроводжували армії вікінгів і були важливими агентами в процесах міграції та асиміляції.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.