Дослідження бактерій допоможе знайти шляхи лікування різних захворювань

Фахівці з Каліфорнійського університету в Санта Барбарі виступили в підтримку фундаментальної клітинної біології. Вчені впевнені, що дослідження в області нейродегенерації можуть бути ключем до ліків від так званих «невиліковних» захворювань, таких як хвороба Альцгеймера і Паркінсона.

«Ми вважаємо, потрібно зрозуміти захворювання, щоб зробити прорив в його лікуванні, – зазначив Косик, професор нейронауки у відділі молекулярної, картатій біології. –
На відміну від прикладної науки в області нейробіології, медицина, більшою мірою, орієнтована на технології, використовувані для лікування в конкретних умовах. Вивчаючи модель організму дрозофілів і хробака, ми досліджували вплив на них нейродегенеративних захворювань. За допомогою даної роботи можна створити міцну основу для лікування, що виходить за межі одного захворювання, і які допоможуть створити інструменти для раннього виявлення і профілактики хвороб».

Косик зазначив, вчені і офіційні особи зацікавлені в тому, щоб знайти швидкі шляхи лікування захворювань, при цьому з невеликими витратами для фундаментальної науки. «Але не завжди всі думали так. Іноді наука, рухома цікавістю, відкриває двері для великих відкриттів. Так, нам нещодавно вдалося створити так звані трифосфати, феноменальний і універсальний інструмент генного редагування, який використовується дослідниками для лікування хвороб. Він робить клітини несприйнятливі до вірусу і пригнічує гени, що викликають рак».

Дана технологія не буде доступна, заявив вчений, якщо люди не зроблять фундаментальних досліджень на біохімічні реакції в бактеріях.
«Існує безліч форм життів, але ми ігноруємо їх, не звертаємо уваги на взаємодію бактерій з нашим організмом, тому не можемо вилікувати багато хвороб», – додав Косик.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh