Витрати сімей, які користуються послугами домашніх працівників (покоївок, опікунів або нянь) зросте на 160 євро в рік. Як це відіб’ється на працівниках?
Із запровадженням урядового указу “Decreto dignit?”, який має на меті протидіяти трудовій нестабільності, можливе збільшення витрат для сімей, у домі яких працює обслуговуючий персонал. Вони можуть зрости на 160 євро в рік.
Щоб зробити укладення короткотермінових контрактів менше вигідними, декрет збільшує витрати, які несе роботодавець, за кожне додаткове продовження робочих стосунків. За це слід сплатити додатковий податок в розмірі 0,5%, який додається до базового 1,4%.
Декрет стосується тільки приватних роботодавців, він оплачуватимемся також за поновлення тимчасових контрактів для домашніх працівників, опікунів і нянь. Таким чином уряд планує сприяти укладенню довгострокових контрактів.
Що таке 0,5% додаткового внеску? Цю суму нараховуватимуть в залежності від типу контракту та кількості робочих годин. Як орієнтир, до уваги братимуть стандартну угоду домашнього працівника, із робочим графіком у 24 години на тиждень.
Згідно асоціації сімей-роботодавців Assindatcolf, у домашній роботі важко говорити про зловживання короткостроковими контрактами. Для того, щоб звільнити домашнього працівника, найнятого на постійній основі, достатньо лише повідомлення про це за один тиждень, оскільки стаття 18 трудового кодексу до даного типу зайнятості ніколи не застосовувалася.
Як ці зміни законодавства можуть вплинути на домашнього працівника?
Як відомо, у сфері домашнього господарства, короткострокові контракти використовуються тільки тоді, коли це вкрай необхідно. Частіше тут є ризик нерегульованої праці без контракту. Зазвичай тимчасових працівників беруть на заміну постійних, протягом літніх відпусток. Застосовуючи нововведення до сфери домашнього господарства, влада підживлює ризик нелегального працевлаштування, або перенесення частини витрат за перереєстрацію контракта на рахунок робітника.