В центрі Праги додаткові таблички будуть пояснювати назви вулиць

Перші сині вуличні таблички, що пояснюють назви вулиць, можуть почати з’являтися вже навесні 2021 року. Їх встановлюватимуть поряд з червоними емалевими покажчиками (табличками) з назвами вулиць.

Міське управління Праги 1 вже обрало вулиці, на яких повинні з’явитися такі таблички. Залишилося тепер тільки узгодити це нововведення з власниками будинків.

– До кінця поточного року ми б хотіли провести першу серію узгоджень з власниками будинків. Потім настане черга будівель, які охороняються фахівцями з охорони пам’яток, і після їх затвердження будуть виготовлені таблички. Якщо не виникнуть несподівані проблеми і затримки, ми могли б отримати перші таблички вже на початку весни, – розповів представник Праги 1 Петро Бидло.

Члени міської ради нещодавно затвердили список з табличками для 73 вулиць.

– Таблички будуть забезпечені емблемою Праги 1 і QR-кодом, який надає детальну інформацію, включаючи мовні версії, – пояснив представник міської ради Карел Ульм.

Зокрема, сині вивіски з’являться на вулицях, названих на честь знаменитих особистостей. Наприклад, такими вулицями є Гавличкова (Havlíčkova), Оплеталова (Opletalova), Палацкого (Palackého), Вашінгтонова (Washingtonova), Нерудова (Nerudova), Гусова (Husova) або Юнгманова (Jungmannova).

Напевно не кожен знає, що вулиця Водічкова (Vodičkova), одна з найжвавіших вулиць в Празі 1, носить ім’я м’ясника, і це аж з 15-го століття, – додав Ульм.

Тексти табличок будуть засновані на інформації, зібраної колишнім співробітником архіву Праги 1 Антоніном Едеререром, який задовго до нинішньої ініціативи створив список, в якому пояснюються і описуються назви вулиць в центрі Праги.

Такі додаткові сині вивіски (таблички), розташовані поруч з вуличними покажчиками (або табличками з назвами вулиць) вже років десять тому почали з’являтися в Празі 6.

Надихнув на створення таких табличок для району Прага 6 курортне місто Ронченьо-Терме, розташований на півночі Італії.

Перші таблички були встановлені в 2010 році на розі вулиць Шарля де Голля (Charlese de Gaulla) і Сукова (Sukova).

Празька вулиця Шарля де Голля носить ім’я французького військового і державного діяча. Генерал Шарль Андре Жозеф Марі де Голль під час Другої світової війни став символом французького Опору. Він перший президент Франції (1959-1969).

Йозеф Сук (Josef Suk) – чеський композитор і скрипаль, в честь нього в Празі 6 названа вулиця Сукова. Композитор був зятем Антоніна Дворжака.

Таких табличок в Празі 6 встановлено не один десяток.

Наприклад, табличку мають вулиця Рузвельтова (Rooseveltova), названа на честь президента США Франкліна Делано Рузвельта.

Дополнительными таблички, поясняющие названия улиц, появятся весной в центре Праги

Таблички розміщуються на перехрестях або на початку і в кінці вулиць.

У серпні 2018 року районне управління Праги 8 запустило проект «Вулицями вісімки», мета якого – познайомити громадськість з назвами вулиць району.

У Празі 8 є кілька вулиць, що нагадують про відомих особистостей. Типові приклади – вулиці Воцтаржова (Voctářova), Србова (Srbova) або Підлипного (Podlipného).

Дополнительными таблички, поясняющие названия улиц, появятся весной в центре Праги

Багато вулиць названі на честь героїв-антифашистів, які за свою діяльність були страчені нацистами. Такими прикладами є вулиці Машінова (Mašínova), Балабанова (Balabánova) або Боясова (Bojasova) в районі Кобиліси (Kobylisy).

Пояснювальні таблички синього кольору, це щоб не переплутати з червоними табличками – назвами вулиць.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh