Українці в Чехії

В центрі Праги додаткові таблички будуть пояснювати назви вулиць

Перші сині вуличні таблички, що пояснюють назви вулиць, можуть почати з’являтися вже навесні 2021 року. Їх встановлюватимуть поряд з червоними емалевими покажчиками (табличками) з назвами вулиць.

Міське управління Праги 1 вже обрало вулиці, на яких повинні з’явитися такі таблички. Залишилося тепер тільки узгодити це нововведення з власниками будинків.

– До кінця поточного року ми б хотіли провести першу серію узгоджень з власниками будинків. Потім настане черга будівель, які охороняються фахівцями з охорони пам’яток, і після їх затвердження будуть виготовлені таблички. Якщо не виникнуть несподівані проблеми і затримки, ми могли б отримати перші таблички вже на початку весни, – розповів представник Праги 1 Петро Бидло.

Члени міської ради нещодавно затвердили список з табличками для 73 вулиць.

– Таблички будуть забезпечені емблемою Праги 1 і QR-кодом, який надає детальну інформацію, включаючи мовні версії, – пояснив представник міської ради Карел Ульм.

Зокрема, сині вивіски з’являться на вулицях, названих на честь знаменитих особистостей. Наприклад, такими вулицями є Гавличкова (Havlíčkova), Оплеталова (Opletalova), Палацкого (Palackého), Вашінгтонова (Washingtonova), Нерудова (Nerudova), Гусова (Husova) або Юнгманова (Jungmannova).

Напевно не кожен знає, що вулиця Водічкова (Vodičkova), одна з найжвавіших вулиць в Празі 1, носить ім’я м’ясника, і це аж з 15-го століття, – додав Ульм.

Тексти табличок будуть засновані на інформації, зібраної колишнім співробітником архіву Праги 1 Антоніном Едеререром, який задовго до нинішньої ініціативи створив список, в якому пояснюються і описуються назви вулиць в центрі Праги.

Такі додаткові сині вивіски (таблички), розташовані поруч з вуличними покажчиками (або табличками з назвами вулиць) вже років десять тому почали з’являтися в Празі 6.

Надихнув на створення таких табличок для району Прага 6 курортне місто Ронченьо-Терме, розташований на півночі Італії.

Перші таблички були встановлені в 2010 році на розі вулиць Шарля де Голля (Charlese de Gaulla) і Сукова (Sukova).

Дополнительными таблички, поясняющие названия улиц, появятся весной в центре Праги

Празька вулиця Шарля де Голля носить ім’я французького військового і державного діяча. Генерал Шарль Андре Жозеф Марі де Голль під час Другої світової війни став символом французького Опору. Він перший президент Франції (1959-1969).

Йозеф Сук (Josef Suk) – чеський композитор і скрипаль, в честь нього в Празі 6 названа вулиця Сукова. Композитор був зятем Антоніна Дворжака.

Таких табличок в Празі 6 встановлено не один десяток.

Наприклад, табличку мають вулиця Рузвельтова (Rooseveltova), названа на честь президента США Франкліна Делано Рузвельта.

Дополнительными таблички, поясняющие названия улиц, появятся весной в центре Праги

Таблички розміщуються на перехрестях або на початку і в кінці вулиць.

У серпні 2018 року районне управління Праги 8 запустило проект «Вулицями вісімки», мета якого – познайомити громадськість з назвами вулиць району.

У Празі 8 є кілька вулиць, що нагадують про відомих особистостей. Типові приклади – вулиці Воцтаржова (Voctářova), Србова (Srbova) або Підлипного (Podlipného).

Дополнительными таблички, поясняющие названия улиц, появятся весной в центре Праги

Багато вулиць названі на честь героїв-антифашистів, які за свою діяльність були страчені нацистами. Такими прикладами є вулиці Машінова (Mašínova), Балабанова (Balabánova) або Боясова (Bojasova) в районі Кобиліси (Kobylisy).

Пояснювальні таблички синього кольору, це щоб не переплутати з червоними табличками – назвами вулиць.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.