Економіка

Доплата до пенсій військовослужбовцям в Україні: хто може розраховувати на підвищення виплат

Учасники бойових дій та ветерани війни мають право на доплати до пенсій. До того ж вони мають пільги: наприклад, учасники бойових дій можуть достроково виходити на пенсію у віці 55 років.

Пенсіонеру з УБД встановлюється підвищення до пенсії у розмірі 25% прожиткового мінімуму. Цього року – 523,25 гривні (2093 грн. х 25%).

Сумарно розмір пенсії у громадян зі статусом УБД з усіма надбавками (крім пенсій за особливі заслуги) має становити не менше ніж 210% рівня прожиткового мінімуму, тобто 4395,30 гривні, пише “На пенсії”.

Вік та умови виходу на пенсію можуть відрізнятися. Учасники бойових дій, які не є кадровими військовими, можуть виходити на пенсію на п’ять років раніше і повинні мати страховий стаж. Так, якщо громадянин не був все життя військовим, однак тепер має статус УБД, для призначення пенсії потрібно мати достатню кількість стажу. Зокрема кадровий військовий може вийти на пенсію на 15 і навіть 20 років раніше, якщо є достатня кількість військової вислуги.

Пенсію військовим за вислугу років призначають:

  • незалежно від віку – якщо є 25 років військової вислуги; льотчикам та підводникам – 20 років;
  • у 45 років – якщо є 25 років стажу, з яких не менше 12 років та 6 місяців вислуги;
  • у 45 років – 20 років вислуги, незалежно від загального стажу.

Деякі види служби можуть належати до вислуги років у подвійному чи потрійному розмірі. Зокрема, у потрійному – за періоди участі у бойових діях (в АТО).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України