Авторські статтіЗдоров'я

Домінуючі чоловіки схильні до швидкого прийняття рішень

Експеримент показав, що чоловіки, схильні до домінування, стануть більш надійними партнерами у вирішенні складних ситуацій.

Швейцарські вчені за допомогою декількох експериментів з’ясували, що домінуючі в суспільстві чоловіки схильні до швидкого, а головне точного прийняття рішень. У дослідженні взяли участь 240 осіб чоловічої статі. За допомогою стандартного опитувальника вчені з’ясували, у кого з них основна схильність до домінації і чоловіків розділили на дві групи. У першому експерименті необхідно було визначити емоцію по чорно-білій фотографії і натиснути відповідну кнопку. У іншому піддослідні повинні були запамятати 15 людських облич на фотографіях і після цього їм показали ці фото упереміш з новими обличчями. Третій експеримент полягав у тому, щоб запамятати заздалегідь показань маршрут і потім визначити, чи правильну дорогу показує дослідник чи ні. У четвертому необхідно було показати свою реакцію. Випробовувані повинні були натискати певну кнопку, коли на екрані виникав квадрат.

Результатами дослідження стало те, що в перших трьох випробуваннях чоловіки зі схильністю до домінування набагато швидше приймали потрібні і точні рішення, в останньому ж обидві групи показали приблизно однаковий результат, так як там не було необхідності щось вирішувати, потрібно було включити швидкодію. Після цього швейцарські дослідники з допомогою електроенцефалографії вдалося зафіксувати підвищену амплітуду мозкової активності учасників з високим показником схильності до домінування приблизно через 240 мілісекунд після пред’явлення стимулу. Таким чином, пристрій підтвердив попередній результат.

В майбутньому подібні експерименти вчені планують провести також серед жінок.

Раніше вчені з’ясували, що сучасні чоловіки не схильні до частої зміни партнерів, так як самі по собі найчастіше в реальному житті більш закриті, ніж в інтернеті, а також боятися пошкодувати про зміну хорошого для них варіанти на мене прийнятний.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України