Домініканці підсумовують ювілей 800-річчя заснування свого Ордену

«Послані звіщати Євангеліє» – це гасло міжнародного Конгресу, яким завершуються відзначення 800-річчя заснування Ордену Проповідників. Місцем його проведення є Папський університет святого Томи Аквінського. У зустрічі беруть участь понад 600 представників Ордену Проповідників з усього світу. Серед є священики, богопосвячені особи та миряни, які належать до різних відгалужень Ордену Домініканців. Конгрес триває від 17 до 21 січня ц.р. Того дня Папа Франциск відслужить Святу Месу в Папській базиліці святого Івана на Латерані, завершуючи конгрес та ювілей 800-річчя затвердження Папою Гонорієм ІІІ спільноти, заснованої святим Домініком.

В інтерв’ю для Радіо Ватикану о. Бруно Кадоре, Генеральний Настоятель Ордену Домініканців наголосив, що «ювілейний рік був дуже важливим для всього Ордену, адже він дозволив вглянутись у минуле, щоб добре зрозуміти благодать, яку вони отримали, а, одночасно, був і поглядом у майбутність, щоб відкрити, якою є роль їхньої особливої харизми у сучасній Церкві. Найголовнішим завданням повинна бути євангелізація, однак, потрібно зрозуміти, якою вона повинна бути у сучасних умовах. Неможливо переносити у сучасне зразки 800-річної давності. Те, що було важливим і спонтанним у середньовіччі, коли в Європі панувало християнське середовище, тепер уже не є таким. Не є це ні поганим, ні добрим, – висловив сою думку о. Бруно. – Такою є дійсність. Наша місія полягає в тому, щоб іти, зустрічати, слухати і говорити про нове Царство – Боже Царство, яке перемінить погляд на історію, на ближнього, перемінить надію людства».

Історія Ордену Проповідників пов’язана також і з Україною. Перші домініканці прибули до Києва ще в ХІІІ сторіччі. 1993 року Орден офіційно відновив свою присутність в Україні, де діють п’ять монастирів і спільнот. Домініканці передусім несуть душпастирську послугу вірним, а крім цього у Києві діє Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського та видавництво «Кайрос».

Джерело: Радіо Ватикан

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 + nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh