ЄС|NATO

Трамп або Маск можуть “поховати” винищувача шостого покоління NGAD

Програма Next Generation Air Dominance вже й так стоїть на паузі, а у команді Дональда Трампа вже накинулись на F-35

Джерело: Defence Express

Доля майбутнього американського винищувача шостого покоління у межах програми Next Generation Air Dominance (NGAD) тепер повністю залежить від рішення Дональда Трампа та його адміністрації.

Про це офіційно повідомили у повітряних силах США, зазначивши, що поточне керівництво сил не буде приймати жодного рішення та не буде виводити програму зі стану поточної паузи. Про це на брифінгу повідомила представниця ПС США Енн Стефанек.

Вона також закликала учасників прогарами оновити свої пропозиції. А мова йде про Boeing, Lockheed Martin та скоріш за все Northrop Grumman, якщо він повернувся до програми, після виходу літом 2023 року.

Долю винищувача шостого покоління NGAD вирішить Трамп, або Маск і тоді його точно поховають

Варто нагадати, що програма NGAD призупинена з літа з метою оцінки нових технологій та потреби переосмислення вимог до цього літака на рівні концепції. І тепер є об’єктивні сумніви, що вона не буде остаточно похована.

Справа в тому, що один з ключових учасників команди Дональда Трампа – Ілон Маск вже “проїхався” по програмі виробництва літаків п’ятого покоління F-35, “коли китайці роблять сучасні дрони, ми все ще робимо старі пілотовані літаки”.

І виходячи з цієї позиції, винищувач NGAD не врятує навіть те, що у Пентагоні говорять, що він має бути дешевим, легким і без помилок F-35. Бо ключовим може бути слово “безпілотоник”, не почувши якого будь-який проєкт відправлять у смітник без розгляду.

Хоча Китай зараз якраз і намагається повторити шлях США та розгорнути винищувачі, як він декларує, п’ятого покоління, J-20 – як аналог F-22 та J-35 – як аналог F-35. А от про масові китайські реактивні дрони-винищувачі якраз нічого не чути.

J-35
J-35

Саме тому доля винищувача шостого покоління, навіть із розумінням того, що він буде опційно-пілотованим, стає дуже примарною. І від програми NGAD цілком може залишитись лише створення “вірного відомого”, але тепер на нього буде покладено значно більший об’єм задач, бо з “відомого” він повинен буде стати “ведучим”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України