Війна рф проти України

Доля президента США у ядерній війні буде залежати від вживаних Boeing 747 з Кореї

Для літаків Судного дня для верхівки управління США закуплені вживані машини, які експлуатувались Korean Air

Джерело: Defence Express

Після того як американська компанія Sierra Nevada Corporation стала єдиним учасником та автоматичним переможцем конкурсу на створення заміни літакам Судного дня E-4 Advanced Airborne Command Post (AACP), які також відомі під назвами Nightwatch, або Doomsday plane, головним питанням було – де вона візьме літаки.

Бо Sierra Nevada Corporation спеціалізується лише на модернізації існуючих машин та не виробляє їх. А Boeing відмовився від створення нового літака “Судного дня” ще у грудні 2023 року. І нагадаємо, що задачею таких машин є порятунок верхнього ешелону керування державою, включно з президентом, віце-президентом, урядом та військовим командуванням, в умовах ядерної війни та забезпечення керування країною та збройними силами навіть в таких умовах.

E-4 Advance Airborne Command Post (фото: US DoD)
E-4 Advance Airborne Command Post (фото: US DoD)

 

Водночас Пентагон, враховуючи таку роль, висунув як виявилось дуже жорстку умову – реактивний літак повинен мати чотири двигуни. А проблема у тому, що пасажирських чотирьохдвигунних лайнерів у США не виробляють з 2022 року, коли був випущений останній Boeing 747. Також не виробляються і чотирьохдвигунні транспортні літаки: C-17 Globemaster III з 2015 року, а C-5 Galaxy з 1989 року.

У результаті, хоч це і звучить доволі дико, але доля президента США та всієї верхівки країни в умовах Тертої світової війни буде залежати від вживаних літаків. Бо Sierra Nevada Corporation викупила в авіакомпанії Korean Air п’ять пасажирських Boeing 747-8, які й буде перероблено у літаки Судного дня. Угода обійшлась, за неофіційною інформацією, у 674 млн доларів, а передача літаків має відбутися у 2025 році.

Контракт підтверджений з боку Sierra Nevada Corporation, про що пише TWZ і означає, що Korean Air може продати останній випущений пасажирський Boeing 747 з номером HL7644, який випустили у 2017 році після чого впродовж ще п’яти років випускались транспортні моделі. Загалом компанія має дев’ять пасажирських Boeing 747-8, найстаріший з яких був випущений у 2015 році.

Boeing 747 HL7644 (фото: @SGlnl)
Boeing 747 HL7644 (фото: @SGlnl)

 

Попри те, що закуплено п’ять літаків, скоріш за все, лише чотири з них буде переобладнано на командній пункти, для того, щоб замінити поточний флот E-4 Nightwatch у пропорції 1 до 1. А ще один, п’ятий літак, стане донором запчастин.

Також слід зазначити, що роботи із переобладнання літаків будуть більш ніж масштабними. На літак необхідно буде встановити систему дозаправки у повітрі, значно підвищити енергетику для живлення систем комунікації, включно із системою зв’язку із підводними човнами, що потребує 8-кілометрової антени, яку літак розмотує за собою, численних сенсорів, комплексів РЕБ та захисту тощо. Також літак повинен мати стійкість до ядерного електромагнітного імпульсу та теплового впливу. І це лише для повторення можливостей наявних E-4B Nightwatch, які нові машини й мають замінити.

Концепт заміни E-4B Nightwatch від Sierra Nevada Corporation
Концепт заміни E-4B Nightwatch від Sierra Nevada Corporation

 

На фоні цих задач такі особливості як обладнання на літаку конференц-зали, кабінетів та кімнат для нарад, робочих зон для працівників комунікаційного центру, кухні, місць для сну та всього іншого, що необхідно на близько сотні осіб на борту. І не просто сотні, а з розрахунку на те, що літак може перебувати у повіті без посадки цілий тиждень за рахунок регулярних дозаправок. Бо єдине технічне обмеження тривалості полоту за цих умов – витрата мастильних матеріалів двигунів.

І все це Sierra Nevada Corporation має зробити на чотирьох літаках за 13 млрд доларів зі строком до 2036 року. При цьому Boeing знявся з конкурсу через те, що фіксована сума контракту може призвести до збитків. Бо навіть створення доволі схожого, але більш цивільного президентського літака Air Force One вже коштувало Boeing “мінус” понад 0,5 млрд доларів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України