Новини з Австрії

Борги Австрії після коронавірусу різко зросли, а ВВП знизився

Тривожна тенденція в Австрії: лише Бельгія, Італія, Франція та Ірландія мають вищий борг на душу населення в Європейському Союзі. Австрія займає 5-е місце, випереджаючи Грецію та Іспанію. Обсяг економічного виробництва продовжив зниження в третьому кварталі.

Під час пандемії корони всі закликали по допомогу уряду – і держава не вагалася. Під девізом «Чого б це не коштувало» було запущено програми підтримки домогосподарств та підтримки бізнесу на плаву. Пандемія вже закінчилася, але уряд продовжує витрачати величезні кошти. До кінця 2023 року в Австрії накопичиться борг у розмірі понад 40 000 євро на кожного мешканця. Це відповідає середньому валовому річному доходу душу населення.

Серед країн Європейського Союзу лише Бельгія, Італія, Франція та Ірландія мають вищий рівень боргу душу населення. Австрія посідає п’яте місце, випереджаючи такі країни, як Греція та Іспанія. Це показано на графіку з Agenda Austria.

“Безвідповідально обтяжувати громадян все більшим і більшим боргом”, – попереджає економіст Кучера з Agenda Austria.

Погані новини не надходять одні: економіка Австрії продовжує скорочуватися. Обсяг економічного виробництва у третьому кварталі знизився на 1,8 відсотка, порівняно з попереднім роком, повідомив у п’ятницю генеральний директор Статистичного управління Австрії Тобіас Томас.

Поточна економічна ситуація також відбивається у банкрутствах та нових стартапах. У третьому кварталі кількість банкрутств була вищою за докризовий рівень, тоді як кількість стартапів компаній знижується.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України