Економіка

З’ЯВИВСЯ НЕСПОДІВАНИЙ ПРОГНОЗ КУРСУ ВАЛЮТ В УКРАЇНІ

До кінця літа долар в Україні буде торгуватися в діапазоні 25,0-26,5 грн, причому може досягнути як верхньої, так і нижньої межі.

Такий прогноз зробив фінансовий аналітик Вадим Іосуб у коментарі ЗМІ. За його словами, в найближчі кілька тижнів не варто очікувати різкого просідання курсу долара, або такого ж різкого зростання.

“Дострокові вибори у Верховну Раду ніяк на доларі не позначаться, швидше він буде реагувати на дії іноземних інвесторів в ОВДП. Будуть вони реінвестувати отримані при погашенні держоблігацій гривні, або, навпаки, вирішать їх репатріювати, попередньо купивши валюту? На більш віддалену перспективу – гривня буде реагувати на продовження співпраці з МВФ, або відмова від нього”, – пояснивши Іосуб.

Економіст Олексій Кущ вважає, що найближчим часом курс може коливатися в діапазоні 25-26 гривень за долар. Опитані виданням експерти згодні з тим, що восени гривня трохи просяде.

“Активність іноземців змушує макроекономістів переглядати прогнози курсу гривні на кінець року, і вже ніхто не говорити про 30 гривні за долар. Швидше, ми побачимо діапазон 27-28 грн”, – пояснив фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

На думку Шапрана, є шанс, що взимку курс буде нижчим, ніж роком раніше.

“Хочу нагадати, що НБУ дотримується політики гнучкого курсу та враховуючи вище наведені фактори, що відхилення курсу в бік 29 грн ближче до зими є зовсім необов’язковим. При цьому проти сильної гривні буде грати тієї факт, що український бюджет зверстаний виходячи з того, що в кінці року гривня повинна була б девальвувати вище 29 грн. Якщо національна валюта буде міцнішим, це загрожує невиконанням дохідної частини бюджету від податків на імпорт”, – пояснив експерт.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України