З’ЯВИВСЯ НЕСПОДІВАНИЙ ПРОГНОЗ КУРСУ ВАЛЮТ В УКРАЇНІ

До кінця літа долар в Україні буде торгуватися в діапазоні 25,0-26,5 грн, причому може досягнути як верхньої, так і нижньої межі.

Такий прогноз зробив фінансовий аналітик Вадим Іосуб у коментарі ЗМІ. За його словами, в найближчі кілька тижнів не варто очікувати різкого просідання курсу долара, або такого ж різкого зростання.

“Дострокові вибори у Верховну Раду ніяк на доларі не позначаться, швидше він буде реагувати на дії іноземних інвесторів в ОВДП. Будуть вони реінвестувати отримані при погашенні держоблігацій гривні, або, навпаки, вирішать їх репатріювати, попередньо купивши валюту? На більш віддалену перспективу – гривня буде реагувати на продовження співпраці з МВФ, або відмова від нього”, – пояснивши Іосуб.

Економіст Олексій Кущ вважає, що найближчим часом курс може коливатися в діапазоні 25-26 гривень за долар. Опитані виданням експерти згодні з тим, що восени гривня трохи просяде.

“Активність іноземців змушує макроекономістів переглядати прогнози курсу гривні на кінець року, і вже ніхто не говорити про 30 гривні за долар. Швидше, ми побачимо діапазон 27-28 грн”, – пояснив фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

На думку Шапрана, є шанс, що взимку курс буде нижчим, ніж роком раніше.

“Хочу нагадати, що НБУ дотримується політики гнучкого курсу та враховуючи вище наведені фактори, що відхилення курсу в бік 29 грн ближче до зими є зовсім необов’язковим. При цьому проти сильної гривні буде грати тієї факт, що український бюджет зверстаний виходячи з того, що в кінці року гривня повинна була б девальвувати вище 29 грн. Якщо національна валюта буде міцнішим, це загрожує невиконанням дохідної частини бюджету від податків на імпорт”, – пояснив експерт.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 − eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh