Долар б’є нові рекорди – озвучено несподіваний прогноз: у грудні все зміниться

Для української валюти настав час випробувань, переконані експерти – долар відносно гривні, ймовірно, змінить свій напрямок повідомляють

Про це йдеться в матеріалі «Сьогодні» — так вітчизняні експерти відзначають, що курс гривні до долара в грудні найвірогідніше здивувати рівневим відмітками – курсом, а також додали трохи про вплив таких змін у наступному році.

Курс долара до гривні в грудні не беруться з точністю прогнозувати, єдино що, економісти виділяють кілька факторів ризику, які можуть призвести до змін на валютному ринку, як позитивних, так і негативних.

«На курс долара може вплинути і транзит газу, безумовно — зустріч в «нормандському форматі», а також приватизація Приватбанку та новий кредит МВФ».

Українці певною мірою опинилися у хиткій ситуації:

«Будь-яка зміна курсу валют – вниз або вгору для економіки країни завжди погано. Кожен імпортер або експортер безпосередньо прив’язаний до курсу валют, коли планує фінансовий рік. Тому будь-яке коливання валюти вгору або вниз негативно позначається на показниках підприємства», — зазначає Руслан Соболь, голова Асоціації малого і середнього бізнесу і додає, що в процесі планування закладається певний курс і певна волатильність, яка при розвиненій економіці вимірюється в сотих частках відсотка, але в Україні – у процесі існують особливості:

«В Україні ж просідання курсу, якщо не помиляюся, близько 24%. Це велике коливання, яке важко спрогнозувати. Так само, як важко було спрогнозувати зростання курсу валют в 2014 році, який став реальним потрясінням для економіки. Те, що зараз гривня зміцнюється, – добре. Але це зміцнення не спрогнозовано і не зашито в фінансовий план підприємств: ні державних, ні приватних. А це теж потрясіння, і незрозуміло, чого чекати в майбутньому. Ніхто не знає, що буде з курсом», — уклав він.

У випадку з Україною, вважає експерт, зміцнення гривні добре тільки в короткостроковій перспективи:

«У довгостроковій – таке ж потрясіння, як і зростання», – зазначив економіст.

Нагадаємо, згідно з прогнозами НБУ, наступний банківський день, 2 грудня 2019 року ознаменується «мінімальним» за останні майже чотири роки курсом іноземних валют. А саме:

Офіційний курс долара очікується на рівні 23,97 гривень за долар, це на 6 копійок нижче, якщо порівнювати з попереднім банківським днем.

Офіційний курс гривні до долара встановлено на рівні 2397,2276 гривень за 100 доларів (-6,3299 гривень). Як відомо, станом на 29 листопада курс долара становить 2403,5575 гривень за 100 доларів.

Як можна підсумувати з наявних даних, курс долара в цьому році впав до свого мінімального значення. Так курс долара 15 січня 2016 року був 2395,0773 гривень за 100 доларів, тобто таким був тієї самий попередній мінімум. Це, безумовно з урахуванням даних на 27 листопада 2019-го – так пару днів тому було зафіксовано 2398,2702 гривень за 100 доларів.

Примітно також, що падає і євро — єдина європейська валюта також впала до рівня майже чотирирічної давності. Офіційний курс євро на понеділок встановлений на рівні 2632,6354 гривень за 100 євро (-12,4796 грн). Так як на 2 грудня 2019 року Національний банк України встановив курс євро на рівні 26,32 гривень за євро, вартість єдиної європейської валюти знизилася одразу на 13 копійок, в порівнянні з попереднім банківським днем. Попередній же мінімум євро показував ще в січні 2016 року.

Нагадаємо також, експерти обережно беруться робити прогнози на грудень. Альо все ж очікують, що курс гривні в кінці року може трохи ослабнути, як це зазвичай відбувалося.

В цей період на валютний ринок потрапляє багато гривні, зокрема, у вигляді соціальних виплат, розрахунків після завершення контрактів.

«Існує ймовірність, що ті додаткові кошти, які громадяни отримають у грудні, будуть пущені на поточне споживання та подарунки до свят. Попит на валюту може збільшитися, якщо зростуть покупки імпортних, як правило, непродовольчих товарів», – уточнює аналітик Євгенія Ахтирко.

У свою чергу директор департаменту казначейства одного з банків Антон Коваленко вважає, що у грудні основний курсовий коридор складі 23,7-24,5 гривень/долар.

Також наголошується, що в грудні може спостерігатися незначна девальвація, якщо активізуються імпортери, допускає аналітик Олександр Мартиненко з ICU. Також, за його словами, не виключено, що іноземці будуть менше цікавитися гривнею з метою скуповування ОВДП. Крім цього, аграрні експортери можуть зменшити обсяги продажів валюти.

Додатковим чинником ослаблення гривні може стати репатріація дивідендів великими українськими компаніями, вважає Мартиненко. У такому разі, за оцінками аналітика, курс гривні на кінець 2019 року може ослабнути до 25-25,5 гривень/долар.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh