Багато хто вважає, що доглядати за обличчям потрібно, щоб відстрочити появу зморшок. Так, все вірно. Проте зморшки — це далеко не єдина проблема, яка заважає нам із задоволенням дивитися в дзеркало. Прищі, чорні крапки, розширені пори, лущення… Уникнути «капризів» шкіри можна, забезпечивши її належним доглядом. Тоді жирна дерма перестане блищати, а суха не так гостро реагуватиме на вмивання звичайною водопровідною водою.
При цьому з віком стратегія догляду має ставати більш продуманою. Звичайно, у битві з часом нікому не перемогти, але хто ж відмовиться виглядати на п’ять, а то й десять років молодшим?
Основні правила догляду за шкірою обличчя
Щоб догляд за обличчям в домашніх умовах давав видимі результати, важливо дотримуватися певних правил:
- Регулярно виконувати всі процедури. Догляд за шкірою має накопичувальний ефект. Простіше кажучи, не розраховуйте на бездоганний результат, якщо вчора ви мастилися кремами з десятка баночок, а сьогодні вирішили «зробити паузу».
- Дотримуватися послідовності дій. Засоби для демакіяжу використовують перед очищувальною пінкою, а нічний крем — після тоніка. При цьому кожному засобу потрібно дати час, інакше цінні компоненти не встигнуть увібратися.
- Забезпечити двоетапний догляд протягом дня. Косметичні засоби відрізняються за призначенням і складом. Наприклад, денний крем зволожує й захищає від негативних чинників довкілля, зокрема від сонця. А нічний спрямований на регенерацію, живлення та глибоке зволоження.
- Використовувати засоби відповідно до типу шкіри (нормальна, жирна, суха чи комбінована). Саме від цього чинника залежить успіх та ефективність застосовуваних продуктів.
Обов’язково потрібно читати інструкцію на всіх баночках. Внаслідок цього можна дізнатися, що скраб краще не використовувати в період гострих запальних процесів, а залишки косметичних засобів варто видаляти чистим ватним диском.
Етапи правильного догляду
Комплексний догляд за шкірою обличчя передбачає такі етапи:
- Очищення. Очищати шкіру рекомендується вранці та ввечері, щоб видалити забруднення. Ранковий ритуал передбачає лише вмивання (залежно від типу шкіри застосовують гель, пінку або кремовий засіб). Вечірній сеанс також включає демакіяж за допомогою молочка чи міцелярної води.
- Ексфоліація. Видалення відмерлих частинок шкіри запобігає утворенню прищів, активізує оновлення клітин та очищає пори, а також полегшує доступ доглядової косметики. Провести пілінг вдома можна за допомогою відлущувальних засобів, наприклад скрабу.
- Тонізування. Дозволяє відновити рівень рН та підготувати обличчя до нанесення косметики.
- Зволоження. За гідробаланс шкіри здебільшого відповідають денні та нічні креми, але для максимального ефекту можна 1-2 рази на тиждень балувати шкіру масками — тканинними, з гіалуроновою кислотою та рослинними екстрактами. Зволоження важливе також для чутливої шкіри навколо очей.
Ці основні етапи можна доповнювати використанням інших засобів, яких сьогодні на ринку більше ніж достатньо. Наприклад, перед кремом рекомендовано наносити сироватку. У такій продукції максимально сконцентровані активні компоненти.