Авторські статтіНовини

Добавки з кальцієм можуть бути шкідливими

Деякі літні жінки, що приймають кальцій для зміцнення кісток, ризикують отримати більш високий ризик деменції. Цей факт доводить наукове дослідження. Зазвичай жінки приймають кальцієві добавки, щоб запобігти появі остеопорозу після настання менопаузи, коли в організмі сповільнюється процес виробництва кісткової тканини. Але разом з цим вони можуть отримати іншу серйозну проблему.

Зростає загроза появи недоумства у тих жінок, які перенесли інсульт чи інші захворювання, що впливають на кровопостачання головного мозку. Про це повідомляють американські вчені у виданні Neurology. За словами провідного автора наукової роботи Силці Керн з Університету Гетеборга у Швеції, дослідження, насамперед, показує зв’язок між прийомом кальцію і підвищеним ризиком ідіотизму.

Фахівці обстежили 700 представниць слабкої статі у віці від 70 до 92 років, які не мають деменції. На початку експерименту і п’ять років потому жінки проходили різні тести для оцінки пам’яті та навичок мислення. Серед 98 жінок, що приймали кальцій, 54 вже пережили інсульт.

У 59 учасниць досліду розвинулася деменція, при обстеженні мозку у 71% досліджуваних виявили так звані ушкодження білої речовини, які є ознаками міні-інсульту і інших порушень. В цілому, прийом добавок в 2 рази підвищував ризик деменції в осіб похилого віку.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

two × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.