Право

До Польщі з України незаконно пересилалися 18 цінних старовинних монет

Київська митниця запобігла незаконному вивезенню до Польщі цінних старовинних монет, чотири з яких визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність.

Дев’ять монет часів Речі Посполитої, сім монет часів Королівства Польського, Великого Князівства Литовського, Королівства Прусія, а також дві монети часів Російської імперії, виготовлених для Польщі, київські митники виявили у міжнародному поштовому відправленні.

Серед виявлених були монети «гріш», «півторак», «потрійний крейцер», «солід», «2 гроша», а також «півгроші», «подвійні денарії» та «злоті», які відправив до Польщі адресант з Луцька.

Згідно з висновком фахівців Національного музею історії України, «денарій» Ядвіга Анжуйська 1384-1386 року, «півгріш» Сигізмунд І Старий 1523 року, «потрійний крейцер» Сигізмунд ІІІ Ваза 1616 року та «солід» Ян ІІ Казимір 1652 року – мають культурну та історичну цінність.

Всі інші монети мають історичну цінність, як зразки грошового обігу, що перебували у вжитку і вийшли з обігу.

Без відповідного свідоцтва Міністерства культури України, вивезення історичних та культурних цінностей через митний кордон заборонено.

Оскільки даного документу митникам надано не було, стосовно відправника Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.

Монети вилучено.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України