Духовне

До Меджугор’я не можна організовувати офіційних паломництв, — представник Ватикану

До моменту оголошення остаточного рішення Апостольського Престолу щодо справжності об’явлень у Меджугор’ї не дозволяється організовувати туди офіційних церковних паломництв. Однак вірні з власної ініціативи можуть організовувати такі паломництва; цього руху затримати не вдасться, заявив архиєпископ Генрик Хосер, спеціальний представник Ватикану в Меджугор’ї.

Щороку 2,5 млн паломників із понад 80 країн світу відвідують це невелике містечко у Боснії та Герцеговині. Наприкінці березня архиєпископ Хосер відвідав Меджугор’є з особливою місією до кінця червня він має подати звіт стосовно душпастирської діяльності в цьому місці.

Сьогодні, 21 квітня 2017 р., відбулася прес?конференція владики, під час якої він зазначив, що, відвідуючи Меджугор’є, побачив там прищеплення серед вірних «здорового» культу Богородиці. «Однак виїзди за ініціативи єпископів чи дієцезіальні паломництва [до Меджугор’я] не можуть організовуватися до моменту остаточного вердикту Апостольського Престолу щодо істинності об’явлень», — зазначив архиєпископ Хосер. «Це може згодом змінитися, адже культ Матері Божої там, на мою думку, — здоровий. Він не мусить залежати від об’явлень та може виникнути незалежно від них, — сказав він, порівнюючи цю ситуацію із культом Богородиці у Ченстохові. — Слід зауважити, що культ Богородиці на Ясній Горі також розпочався не з об’явлень, а з ікони». Владика додав також, що вірні можуть організовувати паломництва та просити про супровід священика: «Цього руху не вдасться зупинити. Тому Святіший Отець доручив мені дослідити стан душпастирської діяльності та запропонувати шляхи покращення. Отже, це місце гідне того, аби його рекомендувати. (…) Зараз я готую звіт після звершення цієї місії. Він буде довгим, і лише після ознайомлення з моїми висновками Апостольський Престол вирішить, що робити далі: чи знадобиться, ще одна місія; чи відбудуться якісь зміни, які гарантуватимуть автономію цього місця».

Як зазначив архиєпископ Хосер, візит підтвердив посилення паломницького руху, а також спонукав замислитися над необхідністю певних зміни, які допоможуть краще прийняти прочан. Він вважає, що Меджугор’є потребує «плану розширення простору», оскільки парафіяльна святиня надто мала для такої кількості паломників. «Вони мріють про санктуарій, як у Фатімі чи Лурді», — сказав він.

Папа Франциск призначив архиєпископа Генрика Хосера спеціальним представником Святого Престолу в Меджугор’ї 11 лютого 2017 року. Його місія — підкреслюється в повідомленні Державного секретаріату Ватикану — має на меті «докладно розпізнати місцеву душпастирську ситуацію, а особливо потреби віруючих, які прибувають туди у паломництво, і на цій основі запропонувати пастирські ініціативи на майбутнє. Вона матиме виключно пастирський характер».

Як відомо, 24 червня 1981 року у францисканській парафії св. Якова у місцевості Подбрдо, біля підніжжя гори Чрніци в селі Меджугор’є в Герцеговині об’явилася Пані, хорватською — Госпа. Першого дня об’явлення бачили троє місцевих дітей, наступного — ще троє. Відтоді видіння тривають і понині, хоча не щодня, і не всі з «візіонерів» мають їх однаково часто. За ці три з половиною десятиліття Меджугор’є стало одним із найбільших паломницьких центрів у світі. За останніми даними, щороку там буває близько півтора мільйона прочан. Водночас це місце, яке у Вселенській Церкві викликає багато непорозумінь, ба навіть напруженостей, а самі об’явлення так і не дістали офіційного затвердження та схвалення з боку духовної влади.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

6 − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.