Що ще сказав президент в інтерв’ю:
“Я не можу реагувати на заклики до припинення вогню, поки росія продовжує окуповувати українську територію”
“Вибори в США матимуть значний вплив на надії України на мир. Саме тому українські чиновники вже зв’язувалися з командами Трампа та Гарріс”
Зеленський сказав: “Терпіння, підтримка та дипломатичний тиск – це три фактори для справедливого завершення війни”. Він додав: “Якщо США та європейські країни збережуть єдність, це буде додатковим тиском і покаже Москві, що у неї немає шансів”.
Від початку вторгнення минуло два роки і п’ять місяців, і в Україні тривають запеклі бої.
На початку цього місяця в результаті російських ракетних обстрілів загинуло понад 40 людей. Також було пошкоджено дитячу лікарню в столиці.
Російські війська, схоже, повернули собі опорні пункти на сході та півдні України, які, як стверджував Київ, були відвойовані минулого року в результаті контрнаступу.
Зеленський підкреслив, що не може реагувати на заклики до припинення вогню, поки Росія продовжує окупувати українську територію.
Президент заявив, що Київ розпочне детальні переговори з відповідними країнами щодо територіальної цілісності та інших питань. Він сказав, що створить план дій для досягнення миру до кінця листопада.
Зеленський також торкнувся теми колишнього президента США Дональда Трампа, який, як повідомляється, не горить бажанням підтримувати країну.
Очікується, що президентські вибори в США в листопаді матимуть значний вплив на сподівання України на мир.
Цього місяця офіційні особи в Києві контактували з кампаніями Трампа та віцепрезидента США Камали Гарріс. Зеленський повідомив, що під час телефонної розмови він запросив Трампа відвідати його країну. Він сказав: “Якщо пан Трамп хоче дізнатися щось про Україну, він може приїхати і побачити сам або запитати мене”.
Він також сказав: “Ми були в контакті з його командою. Пан Трамп сказав мені, що він доступний для будь-яких питань, і що у мене є його номер телефону”.
Зеленський також наголосив на важливості підтримки Японії.
Він сказав: “Японія є представником Групи семи і надала нам економічну, гуманітарну та технічну підтримку. Вони дуже швидко прийшли нам на допомогу. Це була перша країна, що не є членом НАТО, яка підписала з Україною угоду про співпрацю у сфері безпеки”.